


| Előadó: | SzóSzólók |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Danyi Attila |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

én csak suttogva kezdem, nehogy elrettentsen
veled meghiúsult minden amit elterveztem
egy vesztes meccsen, fel kellett ébrednem
a valósággal szembe kell néznem mert
tudom, ki van velem, de elfordítom a fejem
megtaláltam a helyem, kértem hogy gyere velem,
már nem számít hogy mért én hogy mért te hogy mért ő
az öröm korai volt, de a bánat már késő
nézz szembe a tényekkel, alátámasztom érvekkel
hónapokkal, évekkel...hogy más mért nem kell
én máshogy képzeltem de mégis ezt tetted
ha ennyit ért az egész akkor engedj el
főnév voltam, mára melléknév se
de halkan mondom, hogy megértsétek
ahol összeérnek a lábnyomok újra
ott nincs vigasz, ez a vándorok útja...
ne várj csodát tőlem, én szárnyakat szőttem
hogy elrepüljek messze, innen el...
ne szorítsd a kezem inkább zsebre teszem
kérlek felejtsd el a nevem, ezt felelem
nincs kegyelem, ezt nevezem, ez lett a szerepem
túl sok volt a lépcső, megbotlott a szerelem
nem számít hogy mért én hogy mért te hogy mért ő
az öröm korai volt, de a bánat már késő
én tétlen voltam, de te mással voltál
én vétlen voltam, de te hátba szúrtál
én képben voltam, de te mást sem szóltál
csak hogy szeretsz...de te választottál
én tétlen voltam, de te mással voltál
én vétlen voltam, de te hátba szúrtál
én képben voltam, de te mást sem szóltál
csak hogy szeretsz...de te választottál
váááárj mééég csak egy percet kérek
hogy elmondhassam hogy érted élek
veled szááállnééék ha tudnám tartani a tempót
ígérem nem felejtem el azt az egy szót
váááárj mééég csak egy percet kérek
hogy elmondhassam hogy érted élek
veled szááállnééék ha tudnám tartani a tempót
ígérem nem felejtem el azt az egy szót



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.