Előadó: | Archívum |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Az egyik legszörnyűbb volt az a szomorú őszi nap
Senki sem gondolta, hogy aznap gyászhírt kap.
Ismét elment közülünk két igaz, hű barát,
Azt mondják az élet nem áll meg, most mégis megállt.
Búcsúzunk tőletek, Betty és Endre
A szellemetek vezet minket a győzelemre.
Örökké éltek mindig a szívünkben.
Soha nem fakultok az emlékezetünkben.
Csak néztem magam elé, és nem tudtam felfogni,
Hogy két barátom nem látom már többé nevetni
Szívem elszorítja a jeges fájdalom,
Hogy őket újra csak a hadak útján láthatom.
Búcsúzunk tőletek, Betty és Endre
A szellemetek vezet minket a győzelemre.
Örökké éltek mindig a szívünkben.
Soha nem fakultok az emlékezetünkben.
Miért ti mentetek el? Miért mindig a jók?
Miért rendelte így a könyörtelen sors?
Kínoz a fájdalom, rám törnek a régi emlékek.
Az utolsó mosolyotok a szívünkbe égett.
Búcsúzunk tőletek, Betty és Endre
A szellemetek vezet minket a győzelemre.
Örökké éltek mindig a szívünkben.
Soha nem fakultok az emlékezetünkben.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik