Előadó: | Anxius |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Perecz Attila Tenyei József Vastag György |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Messze az isten itt meg nincsen helye a földön az életnek
Messze a vágy ahol az álom valósággá érhetne
Mi ez az élet amit én élek ha semmit nem hagyok magam mögött
Nincs az az isten akivel itt lenn az életem már békét kötött
Messze az isten itt meg nincsen helye a földön az embernek
Messze az ég és kiderülhet, hogy a túloldalon temetnek
Mi ez a kényszer amivel itt benn ösztönösen lélegzem
Nincs az az isten akibe hittem s valójában kétkedem...
Félek ha itt vagyok és fázom ha a hold ragyog
A naptól a meleg gyötör és nyugtalanság a szerelemtől
Távol az utaktól és ázva a vihartól
A napfény rajtunk áthatol és nem hagy semmit magunkról...
Új videóklip emeli ki a csodálatos hangú Peter Srámek egyik legmerészebb és talán legfülbemászóbb dalát új lemezéről, mely az előadó szingli időszakáról szól és egyúttal női rajongótáborának hódol. A MAHASZ toplista élén nyitott idén, a 13. héten és azóta is a toplistán szerepel Srámek szintugró lemeze, a ’Törékeny’ című, mely az első a nagysikerű, Fonogram-díjas ’A Király’ filmzenei albuma óta.
A korongról már ismerős lehet néhány korábban megjelent single, és egy eddig hivatalosan kiadatlan, idén 40 éves Zámbó Jimmy-szám új változatát is megtaláljuk rajta „Ne várj” címmel. A mostani fókusz pedig a populáris „Lányok”, amely nem csupán egy üdítő zenei kikacsintás, de egyenesen a női szívek közepébe céloz.
A „Lányok”, mely szövegének egésze női nevekből áll, és Péter nem titkolt célja, hogy ha a rajongói meghallják a sajátjukat, még inkább magukénak érezzék a dalt.
„Nekem a mindenem ez az ünnep. A közönségem 99,9% nőkből áll. Én a nők nélkül, eleve az édesanyám nélkül senki lennék. Nagyon fontos szerepet játszanak az életemben. Ennél jobban nem tudja egy énekes meghálálni és visszaadni azt a szeretetet, amit kap.” – mondta az előadó, aki egyúttal a párválasztás útvesztőit énekli meg ebben az igazán üdítő nyári felvételben.
A szlovák gyökerű művész hűséges maradt dalszerző-szövegírói párosához, azaz Csicsák Norbihoz és Joós Pistihez, sőt ezúttal maga is részt vett a dalírás folyamatában.
Fotó: Peter Srámek