dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Valhalla: Ragnarök

Valhalla - Ragnarök

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Valhalla
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 10098 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ragnarök

Heimdall Isten
kürtjét megfújja,
Az aranytaréjú kakas
A hangját hallatja
A Szivárványhíd
Végleg kettéhasad
Remeg a Föld és
Garm kutya ugat

Fenris farkas
Széttöri láncát
Elszabadul, az égre
Tátja torkát.
Midgard, a tengert korbácsolja!
Itt az Istenek alkonya!

Ref.:
Ragna! Ragnarök! Ragnarök!
Eljött az utolsó csata!
Ragnarök!
Ez az Istenek alkonya!
Nem menekülhetsz, most Minden elpusztul,
De az utánad jövő biztosan Megbosszúl!
Ragna! Ragnarök!

Odin Istent
Fenris tépi szét,
Neki fia Vidarr
Szúrja át szívét.
Thor és Midgard
Egymást öli meg.
Heimdall és Loki
Holtan fekszenek
Minden isten meghal,
Mámoros öldöklés
Nyomukban tűzvész, szökőár,
Földrengés!
Káosz a csata után,
Tátongó mélység
Nincs már nap az égen,
Csak örök sötétség!

Ref.:
Ragna! Ragnarök! Ragnarök!
Eljött az utolsó csata!
Ragnarök!
Ez az Istenek alkonya!
Nem menekülhetsz, most Minden elpusztul,
De az utánad jövő biztosan Megbosszúl!
Ragna! Ragnarök!

A ködbe borult semmi
Új világot szül,
A szűz földön a talaj újra
Ki zöldül.
Az állatok, a halak ismét visszatérnek,
A házak és a pincék megint megtelnek.
Istenek új nemzedéke veszi
Át a hatalmat:
Baldur, Vali, Vidarr, akik új rendet akarnak.
Megjavul a gonosz és győz a Tisztaság,
Szeretet és jóság, a Teremtő boldogság...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Meghosszabbított nyitvatartással és esti, zenés programokkal is várják a látogatókat a szentendrei Skanzenben

Július 5-től augusztus 23-ig minden szombat este meghosszabbított nyitvatartással, 20 óráig várják a látogatókat a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban, ahol 


az esti programok között történelmi előadások, tematikus séták, koncertek, filmvetítések és kiállítások is szerepelnek.

 



Az erdélyi tájegység városi épületeinek földszintjén hagyományőrök mutatják be a régi idők világát, a látogatók pedig részesei lehetnek élő történelmi jeleneteknek egy századelős nyomdában, patikában és ügyvédi irodában.

 

A történelem iránt érdeklődők csatlakozhatnak a 18 órakor induló tematikus sétákhoz, beöltözhetnek korabeli ruhákba, kipróbálhatják a Skanzen járgányparkját és megkóstolhatják a Korzó Kávéház teraszán felkínált fröccskülönlegességeket. 


Lakáskoncertek, borkóstolók, kávéházi zene, szabadtéri festőiskola, kézműves foglalkozások és piknikezési lehetőség is szerepelnek a programban, hétről-hétre váltva egymást.



 

A múzeum zárását követően, a Skanzen Szabadtéri Színpadán kilenc estén három filmmel és hat koncerttel várják a könnyű- és komolyzene, valamint a mozifilmek rajongóit.

 

A programok között lesz Rákász Gergely július 17-ei orgonakoncertjét, amelyen Vivaldi, Bach és Debussy művek csendülnek fel. Augusztus 22-én a Danube Classics Szimfonikus Zenekar előadásában a Mission: Impossible, a Zorro álarca, a Pókember, az Aladdin, A szépség és a szörnyeteg, A Keresztapa, a Gladiátor és a Karib-tenger kalózai-filmek dallamai lesznek hallhatók.



 

A színpadon zajló produkciók mindegyike külső szervezők által megvalósított program, így az ezekre szóló jegyeket az általuk üzemeltetett honlapokon lehet megvásárolni. A programok részletes leírása megtalálható a skanzen honlapján.

 

Fotók: Skanzen

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás