Előadó: | E6 |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kardos-Horváth János |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
(Elmentem, akkor most tessék: ez lenne kb.
Ez már egy másik, egy másik világé
Ez lenne a tűz, ez lenne a fény
Ez lenne a föld és ez lennék én:)
Az a sok szar, ami szennyvíz nem kamu
Az a sok hormon a halban nem kamu
A protein a csirkében, az nem kamu
A vegyszer a ruccola-salátán nem kamu
A benzin, az áram, a Putyin nem kamu
Nagy-nagy üzlet és lobbi: nem kamu
Az önpusztítás-vírus nem kamu
Hogy ember embernek farkasa: nem kamu
refrén:
Azt a szénsavmentes vizedet!
Azt a leolvasztós frizsideredet!
Azt a grillezett csirkemelledet!
A vitaminban gazdag életed!
Azt a fröccsöntött spanyol epredet!
Összejet-skizett élővizedet!
Azt a rohadt kis természetedet!
Azt a jóléti úristenedet!
Puha neon fejlövés…
Puha neon fejlövés…
Hello a sikeres tranzakciónak
Hello a lakáshitelnek maholnap
Hellócska fogyasztás
Hellócska márka
Hello – a tömegeknek nincs munkája
Éljen a kommunikációs diploma
Éljen a nagy csend, ami nem volt még soha
Éljen a kócosra zselézett hajad
Éljen a Kasza Tibor, hogyha szabad
Puha neon fejlövés…
Puha neon fejlövés…
refrén
Toilet airport, toilet…
Toilet airport, toilet…
Nem tudom, de én már inkább nem mosok fogat
Rohadjon meg, úgyse mosolyognék már sokat
Nem találok semmit, amin röhögni lehet
Szépen lassan elvették mindentől a kedvemet
refrén
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik