dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Oxid: Szombat - feat Anonim MC

Oxid - Szombat - feat Anonim MC

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Oxid
Album: Keressük!
Szövegírók: Anonim MC
Oxid
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 18648 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szombat - feat Anonim MC

[Oxid]
Én inkább két órát hányok egy WC-n,
Minthogy szombat este otthon játszak a PC-n.
Két üveg pezsgőhöz négy doboz Red Bull,
Úgy érzem jobb mint a spray jobban pörget, jobban megkúr.
Ez a kurva szombat, ami megkerget,
A vágyam Chivas, de a pénzem csak Black Velvet,
Ettől hempergek, ez a szám jól szól,
Úgy az X6-osból hallod mint a 2-es Golfból
Bazdmeg hogy nem futja lemezre se maxira,
Se escort lányra se hazafele taxira.
Bazdmeg, most nem értem hogy mire vinnyogsz,
Nem azért iszunk Royalt, mert nem volt a boltba smirnoff. tudom
Te tökéletes vagy és neked semmi sem jó,
Miért nincs rajtam Vendetta, miért nincs rajtam Genzo.
Mikor neked a Merciből is csak a Benz jó.
Szeretem az életemet és ezért szeretem hogyha szeretsz
Mert a magadfajta kerek-perec bekebelez de nem ez a
Lényeg hanem az hogy nálunk minden szombat olyan mint ha
Éretlen parti lenne mégis megcsináljuk csak mi sem tudjuk hogy hogyan.

[Anonim MC]
Ha eddig nem értetted volna, ha nem tudod miről szól a nóta,
Nem a te hibád max pont a lényeget nem mondta
Hogy bár, bulizni járkál, minden szombat este,
De nincs egy lány se aki csak vele szeretne,
Mert bár, körülrajongják azért tartanak tőle,
Meg hát, úgy néznek fel rá mint egy igazi nagy menőre
Aki, nem túl sok pénzzel érkezik a bálba,
Itt csak felfújható partnerekkel fekszik be az ágyba.
Tehát lányok, hogyha mélyebbre látok mint mások,
Ilyen srácból nem maradt már sok.
Így aki szerelmes, ne feledd a szívem,
Komoly legyen a szándék? Oppsz. Nem játszok kicsiben.
Ő az igazira hajt (hajt), keresi azt a csajt (csajt),
Akit nem kell felfújni csak hogy csapjon egy kis zajt.
Amíg a levegő kitart, jah, amíg a levegő kitart.
Persze nem egy örökkön-örökké tartó frankó kapcsolatról van szó,
Pár hónap már elég nagy szó, mert Ox nem gonosz szívrabló,
Nem egy csetlő-botló tapló, vele valóra válik az álmod,
És a kockázatokról mellékhatásokról pedig kérdezd meg a nőgyógyászod,

jah.

[Oxid]
Úgy hírlik Anonim MC-nek épp nincsen nője,
Nincs ki ezt a pedáns szerepet neki betöltse.
Pedig egy igazi férfi, úgy 65 kiló,
Igazi sármőr, olyan igazi giggolo digó.
A legjobb ha heteró vagy, de az se baj ha lezbi,
Mert nála akár párban is tudtok jelentkezni.
Ő egy férfi állat, igen egy kaffer bivaj,
Négy rakoncátlan kancával ellesz ihaj-csuha-ha-haj.
De vele ne szórakozz mert nála nincsen párdon,
"Kislányom, mondd csak miért van a nyakadon lábnyom?"
Egy igazi alfahím aki kieszeli a vágyad,
És aki szemeli az ágyat akkor kimeszeli a szádat.
Persze romantikus is aki nagy rózsával vár aztán,
Albatroszként szárnyal a szerelem hullámhosszán. (hóó)
Albatroszként szárnyal a szerelem hullámhosszán,
És a rózsa szálának az egyik szirmára,
Gyöngybetűkkel van ráírva a telefonszáma.
És ha feltárcsázod így fog beleszólni hogy "Névtelen",
Mert erre minden csaj beindul, csak ezt ne mondd, hogy épp te nem.

/Jah, szívecske alakú fanszőrzete is van./ - Anonim MC
/Faszom./ - Oxid







előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját

Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget. 





Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét


Azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit. 


Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg. 


Moby-dalszövegek itt.


Moby megújult élő koncepciót hoz a színpadra


A több mint egy évtizednyi szünet után 2024-ben visszatérő művész 2026-ban nagyszabású turnéra indul, Az ambient textúrák, a rave-energiát hordozó ritmusok és a lélekteli vokálok új intenzitással szólalnak majd meg a Budapest Parkban. 


A műsorban helyet kapnak időtlen klasszikusai, pályája kevésbé ismert gyöngyszemei, valamint friss, újraértelmezett hangszerelések - ahol a nosztalgia és a mai hangzás egyszerre van jelen.


Művészet és felelősség – így írta be magát a zenetörténelembe


Az 1999-es Play c. album több mint 12 millió példányban kelt el, és minden idők egyik legmeghatározóbb elektronikus lemezeként tartják számon. A Porcelain, Natural Blues, Why Does My Heart Feel So Bad? és Honey mára kulturális alapvetésekké váltak.


Számok, amelyek egy korszak hangulatát hordozzák


Why Does My Heart Feel So Bad?

Porcelain / Beach

Lift Me Up


Moby volt az első előadó, aki egy teljes album minden dalát filmekhez, sorozatokhoz és reklámokhoz licencelte – új korszakot nyitva ezzel a zeneiparban.


Pályája során több mint 20 millió eladott lemezzel, rangos díjakkal – többek között MTV, Billboard és Grammy-jelölésekkel – írta be magát a zenetörténetbe. 


Dolgozott David Bowie-val, a Public Enemyvel, Ozzy Osbourne-nal, a Beastie Boys-szal és a Daft Punkkal is; remixei a mai zenei színtér meghatározó alkotásai.


Moby zenei munkája mellett aktív humanitárius tevékenységet is folytat


Többek között támogatja a Humane Society, az ACLU és az Institute for Music and Neurologic Function szervezeteket. Filmkészítőként a Little Walnut produkciós céget vezeti, nevéhez fűződik a nemzetközi fesztiválokon díjazott Moby Doc és Punk Rock Vegan Movie című dokumentumfilm is. Jelenleg Tecie címmel egy játékfilmen dolgozik, amelynek bemutatója 2026 nyarán várható.


A hangulat, amitől minden más


A ’90-es években New York szűk, félhomályos lakásaiból indult útjára az a lo-fi elektronikus világ, amely mára globális zenei szimbólummá vált. 


Moby zenéjében mindmáig jelen van a magány és a remény, a vágy és a veszteség, az emlékezés és az idő súlya. Ez az érzelmi mélység teszi különösen aktuálissá visszatérését: művészete egyszerre idézi fel a modern ember belső vívódásait, és kínál kapaszkodót a mindennapok zajában.

 

Több mint zene: életstílus


Moby (polgári nevén Richard Melville Hall) a kortárs zenei kultúra egyik legsokoldalúbb alakja: zenész, producer és író, 1965-ben született a New York-i Harlemben. 


A „Moby” becenevet már kisbabaként kapta – a híres író, Herman Melville leszármazottjaként ez szinte természetes volt.


Kilencévesen kezdett zenét tanulni


Klasszikus darabokat játszott, zeneelméletet is tanult. A nyolcvanas években a New York-i punk rock színtér aktív szereplője volt, majd az elektronikus zene felé fordult. Első kislemeze, a Go, 1991-ben jelent meg – azóta 22 albumot adott ki.


Az elmúlt években alkotói pályája új művészi és személyes irányokba bővült


Zenéjét a mai napig eszközként használja a mélyebb önreflexióra, a tudatosság felébresztésére, spirituális és társadalmi üzenetek közvetítésére. Az állatvédelem, a környezetvédelem, a veganizmus és a tudatos életmód egyik legismertebb szószólója, jelentős bevételeit jótékony célokra ajánlja fel. 


Közvetlenségéről is ismert: nem ritkán saját New York-i vagy Los Angeles-i kávézóiban beszélgetett vendégeivel, távol tartva magát a hírességeket körülvevő felhajtástól.


Emlékezetes este


A 2026-os Moby-koncert a Budapest Parkban a nyár egyik legemlékezetesebb élőzenei eseményének ígérkezik. 


A közönség egy egyedi zenei utazás részese lehet, ahol atmoszférikus hangképek, a rave energiáját idéző lüktetések és érzékeny, mélyre ható vokálok találkoznak. A műsor egyszerre épít az időtlen slágerekre és nyúl a kortárs hangzás eszközeihez: jól ismert dallamok, ritkábban hallott darabok és újraértelmezett kompozíciók alkotják majd a repertoárt.

 

Mi? Moby koncert

Mikor? 2026. augusztus 1.

Hol? Budapest Park (1095 Budapest, Fábián Juli tér 1.)

További részletek az esemény FB oldalán, itt.

A jegyek december 5-én 10:00-tól érhetőek el a koncert hivatalos értékesítési felületén.



 

Fotó: Charm Music Hungary

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás