


| Előadó: | Fish! |
|---|---|
| Album: | Csinálj egy lemezt |
| Megjelenés: | 2009 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kovács Krisztián Maróti András Gajda Mátyás Binges Zsolt |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Magneoton / mTon |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem is az a nehéz, mikor úgy érzem,
hogy lenéz én meg hagyom,
az a gáz, hogy magyaráz,
próbálja, hogy lealáz nagyon.
Ő olyan, hogy nem tudja,
nem is tudhatja, hol a határ.
Kicsit vehetne vissza,
így lehetne tiszta,
hogy nekem jár, ami jár.
Megszólal a zene én meg mondom neki,
gyere kicsit velem.
Jaj de én most nem akarom,
éppen ez a kedvenc dalom nekem.
Ő olyan, hogy nem tudja,
nem is tudhatja, hol a határ.
Kicsit vehetne vissza,
így lehetne tiszta,
hogy nekem jár, ami jár.
Tudtam előre, hogy erre a nőre
tenni kár.
Jaj, ahogy nézni rám bír, mint valami vámpír
akár,
de rengeteg kislány van még a listán
és ha már
a szavamat állom, hogy neki is fájjon, mert ennyi jár.



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos