Előadó: | Hollywood Rose |
---|---|
Album: | Minimal Design |
Megjelenés: | 2009 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Varga László Jesse Takács Vilmos Lukács Zsolt Sznák Zoltán Dénes Viktor Venyercsán Zsolt |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | HMR Music Kft. / EDGE Records |
Stílus: | Rock |
Címkék: | Keressük! |
Megint egy vasárnap reggel
A szombat érzem, nem múlt el
A testem nélkülem kel fel
Ugyanazt újra átélem
Az ágyban mellettem senki
Hajnalban, érzem, itt voltál
Hogy hol vagy, válasz: semmi
Minden nyom nélkül itt hagytál
Előrefrén:
Hívjál, ha fáj, hívjál, ha félsz
Hívjál, ha kellek, hívjál, ha kérsz
Hívjál, ha kicsit, hívjál, ha nagyon
Hívlak, ha kellesz, most foglalt vagyok
Furcsa, ez mindig így van
Pedig tudod, hogy így élek
Maradok az, aki voltam
A másnapoktól nem félek
Egyedül telik a holnap
Szabadon érzem, jó nekem
Dobog a vér az agyban
Magához tért az életem
Előrefrén
Refrén 2x:
Hey-hey-hey, mit csinálsz, ha ez nem elég?
(Hogyha ez nem elég)
Hey-hey-hey, hova bújsz, ha nincsen menedék?
(Ha nincsen menedék)
Előrefrén
Refrén 2x
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik