dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
100 Folk Celsius: Csak az a fontos

100 Folk Celsius - Csak az a fontos

off off off off off
(nem) Csak felnőtteknek
Előadó: 100 Folk Celsius
Album: (nem) Csak felnőtteknek
Megjelenés: 1992
Hossz: 3:16
Szövegírók: Drosztmér István
Zeneszerzők: Drosztmér István
Kiadó: Keressük!
Stílus: Country
Címkék: depresszió, élet, életérzés, elveszett, emberséges, érzelmes, fájdalom, klisé, lélekvesztő, lelkis, mélypont, psziché [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 10572 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csak az a fontos

1. Ha értetlenül állsz az életed elôtt,
Nem érzel magadban küzdést és elôtt,
Ha úgy érzed, hogy elveszett számodra a világ,
Keress meg engem, mindig megtalálsz!

R. Csak az a fontos, hogy én megismerjelek,
Csak az a fontos, hogy ismerjem a lelkedet,
Csak az a fontos, hogy add át nekem az egész lényedet,
Hidd el nekem (hidd el nekem), hogy csak így
(hogy csak így) segíthetek.

2. Ha összezárult elôtted az eddig nyitott tér,
Ha nem tudod, hogy éned másnak mennyit ér,
Ha nem tudnád meghatározni életed célját,
Keress meg engem, mindig megtalálsz!

R., instr., R.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás