dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tudósok: Dávis Ibolya for president

Tudósok - Dávis Ibolya for president

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tudósok
Album: Keressük!
Szövegírók: Máriás Béla
Kondor Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5976 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Dávis Ibolya for president

Dávid Ibolya szééép,
Dávid Ibolya jóóóóó,
Dávid Ibolya nagyon aranyooos,
Azonban sajnos egy kicsit aggódóóm,
Dávid Ibolya most megtört,
Dávid Ibolya most megtört,
Dávid Ibolya most vesztett,
A szexi prezident!

Dávid Ibolya gyönyörű fehér bőrrel rendelkezik,
És olyan mély a szeme,
Annyira barátságos az arca,
Sőt, vonzó a teste,
Nemis tudom mit mondjak,
Azthiszem olyan mint egy bocii,
Mint egy gyönyörű, simogatnivaló bocii,
Igen, azthiszem ez a legpontosabb, igen,
Olyan mint egy gyönyörű bocíí!

Bocíí, bocíí, tarkaa,
Háde’sefüle se farkaa,
Oda megyünk laknii,
Ahol tejet kapniii

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A holokauszt áldozataira emlékeznek kedden a FAB Summerfest fesztiválon

Ősbemutatókkal és kortárs művekkel emlékeznek a holokauszt áldozataira kedden a Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozata, a Summerfest keretében a Budapest Music Centerben.

 

A világ élvonalába tartozó szólisták és ismert művészek együtt lépnek színpadra, hogy a magyar holokauszt 80. évfordulóján méltó emléket állítsanak.

 

A három koncertből álló sorozat Mendelssohn d-moll zongoratriójával veszi kezdetét 16 órakor, három fiatal zenész, Coco Tomita (hegedű), Mon-Puo Lee (cselló) és Boros Mihály (zongora) tolmácsolásában.

 

Ezt 17 órától Kaddis - Az emlékezők imája címmel egy összművészeti előadás következik, amely a Kertész Imre Intézettel közös produkcióban valósul meg. 


Kertész Imre műve alapján Ugron Zsolna dramatizálta a szöveget


Közreműködik Kokas Katalin és Kelemen Barnabás (hegedűn és brácsán), Lukács Miklós (cimbalmon), Eredics Salamon (harmonikán) és Eredics Dávid (klarinéton). Kertész Imre gondolatait és emlékeit két színész, Kelemen Hanna és Szabó Sebestyén László szólaltatják meg.

 

A nap utolsó koncertjén, 19 órakor kortárs, a holokauszt által ihletett kompozíciók hangzanak el. Köztük ősbemutatókat is műsorra tűznek, ugyanis több magyar zeneszerző kifejezetten a FAB felkérésére komponált új művet erre az alkalomra.

 

Elhangzik Madarász Iván Talizmán című alkotása, Tornyai Péter Grab in den Lüften című kompozíciója, Balogh Mátétól az Eisikovits-Recitations és Bella Mátétól az After the Rain. 


Az este során megszólal Pavel Haas 1938-ban íródott 3. vonósnégyese is, amely egyszerre idézi meg a közép-európai kulturális hagyományt és a kor sötét előérzetét. A koncert különleges vendége Molnár Piroska, aki prózai részletekkel kapcsolja össze a műveket.

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás