Előadó: | Rózsaszín Pittbull |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kassai Gábor Kunos Péter Méhn Zoltán Nagy Imre |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hogy szereted Miska Kancsót? Grillezve vagy nyárson?
A sok köcsög politikus, azért él, hogy ártson!
Én meg itt jó szarul élek, befogom a számat,
Te meg Miska megbaszod, a jó kurva anyádat!
Alcsútdoboz messze van, jaj, de nagyon messze
Ott született Egy Valaki, ezért van meg veszve
Apucinak bányája van, a srácnak két lánya
Az anyósnak tetűje van, az asszonynak bolhája
Nyomulnak, már nyomulnak, a Dobozi csávók
Buli van Egy Valakinél, bemegyek hozzájuk
Túrós rétes, mákos rétes, meg káposztás rétes,
De te néked Egy Valaki, csak is a sörétes!
Van a srácnak egy barátja, úgy hívják, hogy Tomi
10 évig járt egyetemre, ez aztán baromi
Félig ilyen, félig olyan, nem tanult hiába
Indul már a vonatod, tűnés a picsába!
Szóló
Édes anyám rózsás kendőt, kössön a makkomra
Ha bemegyek a diszkóba ne higgyék, hogy kobra
Nem vagyok én terrorista csak a roma vajda
Édes anyám rózsás kendőt, kössön a makkomra
Ha bemegyek én a bálba, nem járom a táncot
Mindössze a hosszú nyelű késemre vigyázok
Nem vagyok én terrorista, csak a roma vajda
Édes anyám rózsás kendőt, kössön a makkomra
Kelemen Gáspár hegedűs lett a Virtuózok jubileumi évadának magyar győztese, míg édesanyja, Kokas Katalin az év zenepedagógusa díjat vehette át a Virtuózok komolyzenei tehetségkutató 10. évadának péntek esti döntőjében.
A Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője
Fót, 2025. június 6. A döntősök (b-j): az osztrák Amelie Jade Knapp (hárfa), az osztrák Dylan Russell (cselló), a szlovén Mark Lev Krajnc (hegedű), a szlovén Lukas Grum (fuvola), a montenegrói Kristina Vasić (szaxofon), Kelemen Gáspár (hegedű), a szerb Uros Adamovic (hegedű) és a szerb David Bozic (zongora), valamint Gabriela Rachidi backstage műsorvezető a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt
Kelemen Gáspár és Paládi Máté párbajából a a 16 éves hegedűvirtuóz került ki győztesen, produkcióját álló tapssal értékelték a zsűri tagjai. A zsűrielnök, Plácido Domingo világhírű operaénekes fényes karriert jósolt a nyertesnek, míg az előadásmódját, egyedi zeneiségét és színpadi jelenlétét Hauser világhírű csellóművész méltatta.
A döntőben Kelemen Gáspár édesanyja, Kokas Katalin, a Fesztivál Akadémia Budapest művészeti vezetője az év zenepedagógusa elismerést vehette át mesterkurzusok és koncertek szervezéséért, valamint a gyermekek támogatásáért tett erőfeszítéséért.
A Liszt Ferenc-díjas hegedű- és brácsaművésznek, érdemes művésznek a világhírű operaénekes, José Carreras adta át a díjat.
A Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője
Fót, 2025. június 6. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, a Virtuózok fővédnöke átadja a győzteseknek a díjat, elsőként Amelie Jade Knapp osztrák versenyzőnek a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt
A jubileumi műsor a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásával a határon túli tehetségeket is felkutatta, és a legígéretesebb versenyzők hazánk elismert zenetanárainak közreműködésével mesterkurzuson is részt vehettek.
A határon túli válogatóban felfedezett Paládi Máté Magyarország másik klasszikuszenei reménységeként a nemzetközi döntőig jutott. A 19 éves tiszapéterfalvai művész zongorajátékában José Carreras zsűritag szerint Liszt Ferenc szenvedélye elevenedett meg. A második helyezetteknek az MTVA biztosította a különdíjat: koncertlehetőséget a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarával, valamint egy-egy értékes porcelánhegedűt.
A közmédia műsorkínálatában 2014 óta szereplő komolyzenei tehetségkutató verseny ismét bemutatkozási lehetőséget biztosított országos és nemzetközi színtéren egyaránt öt nemzet - Magyarország, Ausztria, Montenegró, Szerbia és Szlovénia – tehetségeinek.
A branddé vált Virtuózok a műsor után sem engedi el a felfedezettjei kezét és többek közt fellépési lehetőségeket biztosít az ifjú tehetségeknek világsztárokkal és a leghíresebb nagyzenekarokkal. A jubileumi évad versenyzői többek között különdíjként az Il Divo felajánlásából felléphetnek a világhírű énekegyüttes júniusi, budapesti koncertjén.
A Virtuózok 10. évadának valamennyi adása újranézhető ezen az oldalon.
Borítókép: Fót, 2025. június 6. A döntősök (b-j): az osztrák Amelie Jade Knapp (hárfa), az osztrák Dylan Russell (cselló), a szlovén Mark Lev Krajnc (hegedű), a szlovén Lukas Grum (fuvola), a montenegrói Kristina Vasić (szaxofon), Kelemen Gáspár (hegedű), a szerb Uros Adamovic (hegedű) és a szerb David Bozic (zongora), valamint Gabriela Rachidi backstage műsorvezető a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató jubileumi évad nemzetközi döntője díjátadójának felvételén a fóti United Illusions stúdiójában 2025. február 1-jén. MTI/Szigetváry Zsolt