Előadó: | Mulatós Allstars |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Tibó (Kiss Tibor) Kiss Tibor |
Dömötör Balázs |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Mulatós |
Címkék: | boldogság, bulis, élet, életérzés, eleven, vidám [+] |
Szép asszony, jó bor, meg egy gazdag sógor,
S jöhet a vízözön is utánam.
Szép asszony, jó bor, meg egy gazdag sógor,
Mindig csak ezt húzatom a cigánnyal.
Nem kell nékem senki megunt babája,
Ha szól a zene fütyülök a világra.
Hej, de szép asszony jó bor, meg egy gazdag sógor,
Mindig csak ezt húzatom a cigánnyal.
Szép asszony, jó bor, meg egy gazdag sógor,
Ha jó a kedvem rágyújtok a pipára.
Szép asszony, jó bor, meg egy gazdag sógor,
Akivel ma megszökünk a kocsmába.
Nem kell nékem senki megunt babája,
Ha szól a zene fütyülök a világra.
Hej, de szép asszony jó bor, meg egy gazdag sógor,
Mindig csak ezt húzatom a cigánnyal.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik