Előadó: | Magna Cum Laude |
---|---|
Album: | 999 |
Megjelenés: | 2009 |
Hossz: | 4:32 |
Szövegírók: |
Szabó Tibor Kara Mihály Mező Mihály |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Refr:
Álmaim kéklő egén,
Gyümölcsfáim tetején,
Pálinka, szerelmem, légy az enyém!
Nyújtsd hát a karod felém,
Nélküled meghalok én,
Pálinka, szerelmem,légy az enyém!
Ha egyszer elindulunk lefelé,
Mert előttünk a lejtő.
Folyékony királynő, kérlek,
Te légy a búfelejtő!
Tölts hát a poharamba még egy kortyot angyalom,
Ma éjjel mindenemet elmulatooom!
Refr:
Álmaim kéklő egén,
Gyümölcsfáim tetején,
Pálinka, szerelmem, légy az enyém!
Nyújtsd hát a karod felém,
Nélküled meghalok én,
Pálinka, szerelmem,légy az enyém!
(2X)
Az istenek könnycseppje gyógyír
Bánatra, örömre.
Én téged fogadlak egyszer majd
Gyermekként örökbe.
Egy kupica reggelire - abból bajod nem lehet,
A magyarnak csak ez adhat ihletet.
Refr:
Álmaim kéklő egén,
Gyümölcsfáim tetején,
Pálinka, szerelmem, légy az enyém!
Nyújtsd hát a karod felém,
Nélküled meghalok én,
Pálinka, szerelmem,légy az enyém!
De nekem így is megérte, életen át várni rád.
A halálos ágyamon az infúziómba ne töltsetek csak pálinkát!
Refr:
Álmaim kéklő egén,
Gyümölcsfáim tetején,
Pálinka, szerelmem, légy az enyém!
Nyújtsd hát a karod felém,
Nélküled meghalok én,
Pálinka, szerelmem,légy az enyém!
(2X)
A Pink Floyd-rajongóknak érdemes lesz bogarászni az országos moziműsort, ugyanis hazánkba is eljut egyik tavalyi római fellépésének felvétele a vásznakra.
A Pannónia Entertainment forgalmazásában Magyarországon is limitáltan vetíteni fogják országszerte a kiválasztott mozik a Luck and Strange előadássorozatot dokumentáló Live at the Circus Maximus című koncertfilmet szeptember 17-től.
Római ősi romjainál rendezték a koncertet
A Pink Floydból ismert David Gilmour 2024-es Luck and Strange turnéjának egyik állomása a híres római Circus Maximus-ban volt. Közel egy évtized után tért vissza a túrázáshoz a legújabb, azonos című albumának köszönhetően.
Róma ősi romjainak hátterében így aztán a lemez dalai nyilván felcsendülnek, például a „Beetween Two Points” új feldolgozása, de persze előkerülnek igazi Pink Floyd klasszikusok is, mint a „Sorrow”, a „High Hopes”, a „Breathe (In the Air)”, a „Time”, a „Wish You Were Here” és a „Comfortably Numb”.
A Luck and Strange 23 koncertje hamar teltházas lett
Mivel nincs most a láthatáron új esemény Gilmour naptárában, a Live at the Circus Maximus lehet a legjobb esélye a rajongóknak világszerte, hogy friss felvételek képein keresztül élhessék át David művészetét a mozivásznon.
Az alkotást az a Gavin Elder rendezte, aki a Duran Durannal 2004, Gilmourral pedig 2006 óta dolgozik klipeken és koncertfelvételeken.
Így a 2010-es évek derekán tartott turnék mozgóképes megörökítései szintén az ő dirigálása alatt készültek. A két és félórás római est 23 dalt vonultatott fel összesen, melyek közül a már említett „Between Two Points”-ot lányával duettben adta elő.
A moziváltozat 142 percben 22 tracket raktározott el az örökkévalóságnak
Az előadás és annak hanganyaga duplalemezes kiadásként is megjelenik majd 1 hónappal a mozipremier után (benne a filmből hiányzó szerzeménnyel), így azoknak se kell sokat várniuk rá, akik esetleg lemaradnak a moziélmény nyújtotta extráról.
A turné előbb Brightonban melegített be két előadással, majd következett a 6 napos római kiruccanás, amit aztán előbb a legendás londoni Royal Albert Hall, aztán a hasonlóan ikonikus Hollywood Bowl Los Angeles-ben és végül a szintén emblematikus Madison Square Garden követett New Yorkban.
Az októberi zenei megjelenés során a 23 szám válogatásként kerül a korongokra, tehát nem mind a pont lefilmezett római estéről lesznek valóak, így azon szerencsések számára is tartogathat némi újdonságot, akik elcsípnek egy mozielőadást.