



Magányosan jöttél a világra
és így lettél árva
akire nem figyelt a sors
épphogy megszülettél és bezártak
pár év múlva számoltad
a rácsokat az ablakon
Refr:
Hej, hej, hej, hej
nem mondták hogyan
Élj, ahogy tudsz!
Nem mondták minek
Élj, ahogy tudsz!
Nem mondták, hogyan
Élj, ahogy tudsz!
csak élj, ahogy tudsz!
hamar megtanultad befogni a szádat
és gyűlölni a szabályokat
a nagyok gyakran falhoz állítottak
és röhögve mondták: a gyengét elhullanak
Refr.
Teltek múltak az vissza se néztek
szám szerint 18
menni kell, a gyermekkor elmaradt
nem volt más csak egy csomó
gyűlölet és harag
Refr.
A vaskapu kinyílt az utca vár
menj, ahova akarsz
ÉLJ, AHOGY TUDSZ
Az Intézet befogad
Élj, ahogy tudsz!
Az Intézet felnevel
Élj, ahogy tudsz!
Az Intézet enni ad
Élj, ahogy tudsz!
És most mehetsz a picsába
Élj, ahogy tudsz!
Menj, ahova akarsz
Élj, ahogy tudsz!
Csinálj, amit akarsz
Élj, ahogy tudsz!
Menj ahova akarsz
Élj, ahogy tudsz!
csinálj, amit akarsz baszd meg,
élj, ahogy tudsz!



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart