


| Előadó: | Junkies |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Barbaró Attila Szekeres András Hangyássy László Schvéger Zoltán Biricz Tibor Lévai Hangyássy László |
|
Barbaró Attila Szekeres András Hangyássy László Schvéger Zoltán Biricz Tibor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A hátadon cipeltél eddig
Pénzed nálam, nem maradt semmid
Leégetlek úgy,mint mindig
Minden hidat magam után
Bunkó vagyok, mindenki utál
Disztingválni nem tudok már
Nézek rád bután
Az én generációm - te generációd
Az én generációm - degeneráció
Szép generáció - a te generációd
Az én generációm - degeneráció
Apadjon el az összes olaj
Pusztuljon ki még több faj
Van még hitel, nincsen baj
Építünk egy nagy űrhajót
Keresünk egy szép új bolygót
Ha megtaláljuk, felzabáljuk
Nem állunk érte jót
Az én generációm - te generációd
Az én generációm - degeneráció
Szép generáció - a te generációd
Az én generációm - degeneráció



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers