Előadó: | SP Éder Krisztián |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
SP(refrén):
Kell az új is-új is
Ha félsz úgyis elbújsz
De ha vársz, elmegy minden
A szép, a jó, gyere kérlek mondd hogy..
(2×)
Fluor:
Olyan messzinek tűnnek a percek veled
És a gondolatától is részeg leszek
Hogy a kezemben a kezed
Hogy mindent lehet lány
Csak(csak,csak) ve-ve-veled vár
Éltem át szerelmet, éreztem úgy
Mint egy könnyű szellőt, de a mienk
Orkán, a szemekbe fújja
Hogy ami velünk történik
Az ide túl durva
Túl vad, mégis ártatlan
Hol vagy, itt az ágyamban?
Álomba zuhanok veled, a párnám a szakadék
Csukd be a szemed és szanaszét
Szóródunk, csak a szép emlékek
Szólnak a múltból, hogy jók voltunk
Csak a csókod húz fel az égig
Csak mi, csak örökre, de-de-de mégis..
SP(refrén):
Kell az új is-új is
Ha félsz úgyis elbújsz
De ha vársz, elmegy minden
A szép, a jó, gyere kérlek mondd hogy..
(2×)
SP:
Gyere fuss velem
Túl mindenen
Gyere fuss velem
Túl szép, ha velem tartasz
Túl szép, ha velem jössz
Nekem kell az új
Unalmas a régi kell egy új
Hogy át tudjam élni újra
Hogy át tudjam élni újra
Gyere mondd velem
A szót amit ismersz
Mondd gyere
Hogy holnap is így lesz
Mondd meg mert nem bírok már várni..
Kell..kell..
SP(refrén):
Kell az új is-új is
Ha félsz úgyis elbújsz
De ha vársz, elmegy minden
A szép, a jó, gyere kérlek mondd hogy..
(4×)
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik