dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
FankaDeli: Gázpedál

FankaDeli - Gázpedál

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: FankaDeli
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 22547 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Gázpedál

Ezt nem a műmáyereknek,ezt nem a kamuknak,
ezt csak oda,ahol olajos a kéz,
ahol barátságban él a szenvedély,
és a józan ész a Fankadeli!Mikor a kuzinom elvitt,
úgy 14 lehettem,a talpam a padlóban,
a felhők,szememben,láttam,hogy olvad össze,
minden a tájon,ő azt mondta,a sebesség,igaz barátom.
vissza gondolva látom,hogy vigyázott rám,
nem a város közepén volt ilyen vagány,
visszagondolva látom,hogy vigyázott rám,
mert nem ült se szer,se szesz,az ő agyán.
Aztán az én apám,aki élt-halt az útért,
marmon kannával ment,nem kajtatott kútért,
de később a klippekben láttam,hogy fuxok meg verdák,
csajokkal,és nyomtatott dollárok.
Toltam a havernak,aki nyakig az olajban,
hogy ha veszed,nem csinálod,mi a jó abban,
mi a jó abban,ha nem a kezed munkája,
ha férfiként más tollával mész az utcára.

REF:
odasúgja a gázpedál,hogy már alig vár,érzed a szív ahogy még kalimpál,aztán,lekopik az útról a festék,ha tehetném,én kerozinnal mennék,odasúgja a gázpedál,hogy már alig vár,érzed a szív ahogy még kalimpál,aztán,lekopik az útról a festék,ha tehetném,én kerozinnal mennék.

Teltek az évek,és én tuningoltam reppem,
figyeltem a haverom,hogy mi a jó ebben,
mert olyat amit én tudok,nem látsz a tévében,
és olyat amit ő tud,nem vehetsz meg készpénzben.
én cerkával készülök,ő francia kulccsal,
aztán ő a kormányra ugrik,én a mikrofonra,
mi így vagyunk boldogok,nem bérelve másét,
hogy magunkat okolhassuk,a csalódásért.
Nincs garancia,se szerviz,csak a tehetség,
amit a klippekben látsz haver,na az a nevetség,
én is odaállok bármikor egy jó bently elé,
és az élet a pancser szót úgy festi fölém,ahogy te 100-on vagy,pár másodperc alatt,a membrán bírja,bár a szíved majd be szakad,de ha máyerkodni akarsz,nem a tiéd ez a dal,ha felelőtlen vagy,nem a tiéd ez a dal.

REF:
odasúgja a gázpedál,hogy már alig vár,érzed a szív ahogy még kalimpál,aztán,lekopik az útról a festék,ha tehetném,én kerozinnal mennék,odasúgja a gázpedál,hogy már alig vár,érzed a szív ahogy még kalimpál,aztán,lekopik az útról a festék,ha tehetném,én kerozinnal mennék.

Evo neo haver,lépj a gázra,a dobogóra kerülj,ne a bitófára,ez itt K4,a klubbok tiszta harca, a zene Fankadeli,az éjszaka arca.Ez járműszépségverseny,nem a libáké,nincs is jogsim,hé,bocsi a hibákér.Ti elvisztek engem,én reppelek rólatok,és ismétlem,ne a kamuról szóljatok.

REF:
odasúgja a gázpedál,hogy már alig vár,érzed a szív ahogy még kalimpál,aztán,lekopik az útról a festék,ha tehetném,én kerozinnal mennék,odasúgja a gázpedál,hogy már alig vár,érzed a szív ahogy még kalimpál,aztán,lekopik az útról a festék,ha tehetném,én kerozinnal mennék.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás