


| Előadó: | Lil G |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Laskai Lili (Lil G) |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Tiz év elmúlt s én még mindig csodállak
Álmodni sem mertem volna hogy ilyen sokáig tarthat
Valami mi először csak néhány órát tartott
Most úgy érzem magam, mintha én lennék a bajnok
Gyönyörű arcod, a mosolyod, a hangod
Megannyi emlék, mi veled alkot kapcsot
Mit feledni nem lehet, én soha nem akarnék
Ha te nem lennél nekem, én sem lennék csak egy árnyék
Mi keresi a fényt és egyre vágyik ki a napra
De olyan fényt mint te vagy tudja nem találna soha
Köszönöm most néked hogy kibirtad vélem
Bár néha voltam rossz is én mindig csak azt néztem
Hogy te boldog legyél mert a mosolyod a tenger
Mi felragyog újra mint megannyi rejtjel
És várom a percet mikor újra meglátlak
Fogom a kezed, veled nem érhet bánat
A világ szürke lehet de te fényt viszel belé
Az életem tőled egyre szinesebb s a remény
Hogy együtt ha lépünk mindig nagyokat élünk
Az emberek nem sejtik kik voltunk, a szerelmünk
Mi túlnő egy országon és tengereken szárnyal
Magasan a felhők felett néha hogyha fáztam
Te akkor is ott voltál és hozzám bújtál bátran
Az ereszkedő gépen sokat mosolyogtunk lágyan
És tudtuk, hogy mi ennél magasabban voltunk
Hogy nincsen olyan mérce ami megmérhetné a sorsunk
Az érzést mit azóta is egymás iránt érzünk
Az egyre növekfő fiatal szerelmünk
Mi lassan már 30 de mindig fiatal nékem
Ha kérdeznéd újra én akkor is csak azt kértem
Istentől egykor, hogy csak te legyél nékem
A világból többet hogy adhatna én kétlem
Köszönöm az érzést amit velem együtt érzel
A rózsaszinű fellegeket, a forró tűzű kéjjel
A kitartó szived, ami újra lángra lobban
És lágyabban szól mint ezer könnycsepp a porban
Mit hullatnék érted, ha te nem az enyém volnál
De száraz a por még és nincs benne orkán
De remélem hogy lassan már sivataggá válik
A könycseppjeim alatt majd senki sem ázik
Én ugyanúgy érzek mint fiatalon régen
Mikor azt mondtad, hogy gyerünk szedjünk virágot a réten
Raktuk a kosárba raktuk egymás mellé sorba
Mindegyikünk tudta mégis egyikünk sem mondta soha
Hogy valaki megszületik már akkor rögtön tudja
Hogy kié lesz az élete és kié lesz a sorsa
Én már akkor láttam, igen a szivemmel láttam
Hogy ha te velem lennél az minden lenne bátran
Kértem is mindig a távoli egeket éjjel
Hogy ereszkedjél alá egy mennyei lénnyel
És maradjál itt velem amig élet az élet
Amig dobog a szivem én már csak ennyit kérek
Köszönöm most néked a forró csókod izét
Az örök virágos tavaszt és a rózsaszinű kék égt
A veled eltöltött oly sok boldogitó percet
A tökéletes mosolyod mi a lábamról levett
A suttogó bájos kedves szerelmes szavad
Mi újra itt cseng még és hoz majd télre tavaszt
A mosolygó lényed amit azóta is látok
És ha éppen nincsen velem akkor távolról imádok
A sok apró percet mit együtt töltöttem véled
A hálás kis lelked és a bátoritó lényed
Mi újra megfog belül és húz vissza feléd
Régóta tudom te vagy csak életem a tiéd
Köszönöm a türelmes bátoritó reményt
Mikor elvesztem a fonalat és nem vagyok csak fél lény
Mikor nem láttam a jövőmet, akkor is velem voltál
És nem tudtad, mi lesz, de tudtad nincs oly gond tán
Mi elvehetne tőlem, jöjjön háborúra béke,
Következik újra, együtt nézünk fel az égre
Együtt sétálunk az úton fogjuk a kezünket
Erősitjük nap mint nap e hatalmas szerelmet
Mi földinek indult de csillagok közt szárnyal
Mit szavakkal kifejezni nem is tud e lágy dal
Megpróbálom újra és tudom, hogy te érted
Köszönöm a szerelmedet és a csodálatos lényed



Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget.
Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét
Azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit.
Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg.
Moby megújult élő koncepciót hoz a színpadra
A több mint egy évtizednyi szünet után 2024-ben visszatérő művész 2026-ban nagyszabású turnéra indul, Az ambient textúrák, a rave-energiát hordozó ritmusok és a lélekteli vokálok új intenzitással szólalnak majd meg a Budapest Parkban.
A műsorban helyet kapnak időtlen klasszikusai, pályája kevésbé ismert gyöngyszemei, valamint friss, újraértelmezett hangszerelések - ahol a nosztalgia és a mai hangzás egyszerre van jelen.
Művészet és felelősség – így írta be magát a zenetörténelembe
Az 1999-es Play c. album több mint 12 millió példányban kelt el, és minden idők egyik legmeghatározóbb elektronikus lemezeként tartják számon. A Porcelain, Natural Blues, Why Does My Heart Feel So Bad? és Honey mára kulturális alapvetésekké váltak.
Számok, amelyek egy korszak hangulatát hordozzák
Why Does My Heart Feel So Bad?
Moby volt az első előadó, aki egy teljes album minden dalát filmekhez, sorozatokhoz és reklámokhoz licencelte – új korszakot nyitva ezzel a zeneiparban.
Pályája során több mint 20 millió eladott lemezzel, rangos díjakkal – többek között MTV, Billboard és Grammy-jelölésekkel – írta be magát a zenetörténetbe.
Dolgozott David Bowie-val, a Public Enemyvel, Ozzy Osbourne-nal, a Beastie Boys-szal és a Daft Punkkal is; remixei a mai zenei színtér meghatározó alkotásai.
Moby zenei munkája mellett aktív humanitárius tevékenységet is folytat
Többek között támogatja a Humane Society, az ACLU és az Institute for Music and Neurologic Function szervezeteket. Filmkészítőként a Little Walnut produkciós céget vezeti, nevéhez fűződik a nemzetközi fesztiválokon díjazott Moby Doc és Punk Rock Vegan Movie című dokumentumfilm is. Jelenleg Tecie címmel egy játékfilmen dolgozik, amelynek bemutatója 2026 nyarán várható.
A hangulat, amitől minden más
A ’90-es években New York szűk, félhomályos lakásaiból indult útjára az a lo-fi elektronikus világ, amely mára globális zenei szimbólummá vált.
Moby zenéjében mindmáig jelen van a magány és a remény, a vágy és a veszteség, az emlékezés és az idő súlya. Ez az érzelmi mélység teszi különösen aktuálissá visszatérését: művészete egyszerre idézi fel a modern ember belső vívódásait, és kínál kapaszkodót a mindennapok zajában.
Több mint zene: életstílus
Moby (polgári nevén Richard Melville Hall) a kortárs zenei kultúra egyik legsokoldalúbb alakja: zenész, producer és író, 1965-ben született a New York-i Harlemben.
A „Moby” becenevet már kisbabaként kapta – a híres író, Herman Melville leszármazottjaként ez szinte természetes volt.
Kilencévesen kezdett zenét tanulni
Klasszikus darabokat játszott, zeneelméletet is tanult. A nyolcvanas években a New York-i punk rock színtér aktív szereplője volt, majd az elektronikus zene felé fordult. Első kislemeze, a Go, 1991-ben jelent meg – azóta 22 albumot adott ki.
Az elmúlt években alkotói pályája új művészi és személyes irányokba bővült
Zenéjét a mai napig eszközként használja a mélyebb önreflexióra, a tudatosság felébresztésére, spirituális és társadalmi üzenetek közvetítésére. Az állatvédelem, a környezetvédelem, a veganizmus és a tudatos életmód egyik legismertebb szószólója, jelentős bevételeit jótékony célokra ajánlja fel.
Közvetlenségéről is ismert: nem ritkán saját New York-i vagy Los Angeles-i kávézóiban beszélgetett vendégeivel, távol tartva magát a hírességeket körülvevő felhajtástól.
Emlékezetes este
A 2026-os Moby-koncert a Budapest Parkban a nyár egyik legemlékezetesebb élőzenei eseményének ígérkezik.
A közönség egy egyedi zenei utazás részese lehet, ahol atmoszférikus hangképek, a rave energiáját idéző lüktetések és érzékeny, mélyre ható vokálok találkoznak. A műsor egyszerre épít az időtlen slágerekre és nyúl a kortárs hangzás eszközeihez: jól ismert dallamok, ritkábban hallott darabok és újraértelmezett kompozíciók alkotják majd a repertoárt.
Mi? Moby koncert
Mikor? 2026. augusztus 1.
Hol? Budapest Park (1095 Budapest, Fábián Juli tér 1.)
További részletek az esemény FB oldalán, itt.
A jegyek december 5-én 10:00-tól érhetőek el a koncert hivatalos értékesítési felületén.
Fotó: Charm Music Hungary