Előadó: | Street Fame |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Benxstah Boombastic |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Refrén:Benxstah.
Serlegek érkeznek a vitrinbe
serlegek érkeznek a vitrinbe
érmek kupák serlegek
érkeznek a vitrinbe a vitrinbe
Boombastic.
Babai a zúzó darabokra szed szét
a szorítóba egy vérszomjas kutya lép
az aréna felüvőlt indul a gigászi küzdelem
bedarál a gépezet jégre tesz
színen a nehézfiú acélöklü harcos
berobban a csúcsra tör köszöntsd a bajnokot
ő az aki adja ő az aki állja
ki is a nyerő mutasd meg nekik Benxstah
Benxstah.
Babai G(Dzsí) kálvária Pápáról indul
akad ellenfele vele szemben ki becsicskul
nem olyan képet mutat magáról mint egy pitbull
eljön az összecsapás ideje izgul
az ő neve hírnév minket is ez ihletett
botlásaid közben a talajzat is beremeg
talpra kell állnod az esélyed az meglegyen
sípcsont izmaival visz rád ez kegyetlen
Európa bajnoki ezüstérem
büszke tulajdonosa kettőezerhétben
ezt fokozza tetőzi az orientál
akár csak a szövegemet ez az instrumentál
Boombastic.
Knock out lesz kiütéssel szerzett győzelem
learatott babérok újabb serlegek
öldöklő menetek a végsőkig ki kell tartani
a cél elött nem lehet meg hátrálni
Benxstah.
Neked szánjuk ezt a rafinált figurát
hallgassátok a fighter(fájter) himnuszát
Boombastic.
A Street Fame neked szánja a számát
hallgassátok a fighter(fájter)himnuszát.
Refrén:Benxstah.
Serlegek érkeznek a vitrinbe
serlegek érkeznek a vitrinbe
érmek kupák,serlegek
Érkeznek a vitrinbe a vitrinbe.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes