dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Látványnépség: Lógj ki!

Látványnépség - Lógj ki!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Látványnépség
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4125 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Lógj ki!

Már megint egy nap, holnap egy másik
Az ágyon felülve, beszürkülve ásít
Hová lett az álom
Hogy mindenáron
Megtalálom

Már megint munka, dolgozni kéne
Ha nem dolgoznál, hát mit sem érne
Az Életed
Azt mondják, csak így mérheted
Hogy mennyit érsz
Szerintem baromság az egész

Refrén:
Hát mondd meg, miért kell, hogy azt csináld, amit a birkanép elvár
Miért kell, hogy úgy élj, úgy létezz, ahogy ők akarják
Mikor lesz bátorságod felvállalni végre önmagad
És elfogadni, ha a társadalom, ezért megtagad


Refrén:
Hát mondd meg, miért kell, hogy azt csináld, amit a birkanép elvár
Miért kell, hogy úgy élj, úgy létezz, ahogy ők akarják
Mikor lesz bátorságod felvállalni végre önmagad
Elfogadni, ha a társadalom, ezért megtagad

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás