


| Előadó: | Katonadolog (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szikora Róbert (Bob Lanky) Vinnay Péter Valla Attila Szomor György Szurdi András |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hajnalfényben fürdesz, ahogy én.
Nap tüzében olvad a remény,
Szürke estben reszket ez a szív,
Csillagos éjben az álmom téged hív.
Minden hajnal távolabb repít,
Nap tüze ég, de fel nem melegít.
Esti szélben illatod ölel,
Egy csillag vagy távol, csak szemem lát közel.
Ha nem vagy, csak látszol, a holnap mért jön el?
Hány év egy perc? Ha nem ölelsz?
Érzem, ne felelj, érzem a szívemmel.
Hány év egy perc? Ha nem ölelsz?
Érzem, ne felelj, mértem szerelemmel.
Hány év egy perc? Ha nem ölelsz?
Érzem, ne felelj!
Tőled távol mást fütyül a szél.
Rólad hallgat, semmit sem mesél,
Esti szélben jéghideg a nyár,
Lelkem már szédül, de szemem nem talál.



A nyárzáró négynapos rockházibuli 2026-ban is vár a Balaton partján: augusztus 26–29. között újra megnyitja kapuit Alsóörsön a TÁBOR Fesztivál.
A lassan két évtizede formálódó, összetéveszthetetlen hangulatú közösségi rendezvény a Pelso Kempingben várja a baráti társaságokat, motorosokat, a törzsvendégeket és a rockereket szerte az országból.
Miközben a hírek szerint a jövő nyár programjából több fesztivál is hiányozni fog, a TÁBOR továbbra is biztos pont marad: a rock- és metalrajongóknak ez adja a nyár egyik legjobban várt, igazi fesztiválélményét, jól ismert hazai és nemzetközi zenekarokkal, és hatalmas koncertekkel.
A Tábor Fesztiválon tényleg együtt vagyunk
A TÁBOR az a fesztivál, ahol a strandolás, a nappali csapatjátékok és a családbarát programok mind elérhetők a koncertek mellett.
A közösség ereje, az egy generáció óta épülő törzsgárda és a baráti, vendégszerető légkör továbbra is a fesztivál védjegye – ez az a nyaralás, ahová mindenki ugyanazért tér vissza: mert itt tényleg együtt vagyunk.
A 2026-os fesztivál időpontja már jó két hónapja ismert, és a Fanatik bérletek már el is fogytak.
Megérkezett az első fellépők listája
A névsor jól jelzi, hogy jövőre is kemény és karakteres rockhétvégére készülhetünk.
Érkezik a Tankcsapda, a Road, az Ossian, a Black-Out, a Depresszió, a Lord, a Sex Action és a Sing Sing, és ez persze csak a lista eleje még.
A további zenekarok és programok később válnak nyilvánossá, de a TÁBOR hagyományai alapján biztosra vehető, hogy ismét szuper hangulat, egész estés bulik, nagyszínpados himnuszok és sok-sok közös éneklés várja a rajongókat.
A helyszín változatlan, a hangulat változatlan, a társaság változatlan – a TÁBOR Fesztivál 2026-ban is ugyanaz a Balaton-parti házibuli lesz, amelyhez évről évre ezrek igazítják a nyár végét.