dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Inaktív: Gödörben

Inaktív - Gödörben

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Inaktív
Album: Keressük!
Szövegírók: Tőke Máté
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2527 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Gödörben


Összecsap a két oldal
Végignézzük undorral
Nem első és nem utolsó
Egy marok szeg, koporsó
Ennyit kérek, semmi mást
Na jó, talán a gödröt ásd
Úgysincs más ki megtenné
vagy csak a kést megfenné
Ami csak bököd, de életlen
Hogy maradjunk még életben
Kicsit...

Nap mint nap csak ezt látom
Na láss munkához, barátom!

Két év se telik, kopogtatnak
S feszítővassal felnyittatnak
"Jó napot, uram, van egy kis gond
Ez a föld itt az államé volt
Nem szórhatja ezt magára
De most aztán majd megjárja
Ezek a szögek honnan vannak?
Kellettek volna tavaly annak"
S rámutat ezzel egy fejfára
Egy sor van csak ráírva

Nézem, nézem, s meglátom
A neved rajta, barátom












előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Meghalt Tamás László, az Echo együttes egyik alapítója

Életének 84. évében elhunyt Tamás László, az Echo együttes egyik alapítója, dobosa és dalszövegírója.

 

Tamás Lászlót augusztus 9-én, szombaton érte a halál. Temetéséről később intézkednek.

 

Tamás László 1941-ben Nagykanizsán született, ahol már gimnazista korában elkezdte zenei karrierjét. Az Echo együttest 1962 elején a gépészmérnöki egyetemi karon tanuló hallgatótársaival, Markó Józseffel és Szilvássy Zsolttal együtt alapította. Kezdetben kizárólag zenekari számokat játszottak, majd Pósa Ernő, később Varannai István is csatlakozott a zenekarhoz énekesként.

 

Az Echo együttes igazán sikeres felállása 1966-ban jött létre, ekkor született meg a legtöbb Echo-dal, amelyekben Varannai István zeneszerzőként, Tamás László szövegíróként működött közre.

 

Az Echo az egyetemi Gépészklub mellett rendszeresen fellépett a Kapás utcai Táncklubban, valamint az Országház étteremben.

 

Legismertebb számuk a Gondolsz-e majd rám?, amelynek szövegét Tamás László, zenéjét Varannai István írta. A Hanglemezgyár 1967 őszén adta ki a dalt, amely szinte azonnal a slágerlisták élére került és idővel igazi örökzölddé vált Magyarországon és a környező országokban egyaránt.


Az együttes romániai vendégszereplésén a román hanglemezgyár is felvett és kiadott egy négyszámos kislemezt, amelyen szintén szerepelt a Gondolsz-e majd rám? című szám.

 

Tamás László életének nagy szenvedélye a zene volt, amely mellett sikeres gépészmérnöki karriert is befutott.

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás