Előadó: | Bruce Dynamit |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bruce |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nyár van és süt a nap,gyönyörű minden egyes pillanat,
Sétálok a tenger parton,és hirtelen dobban a szívem.
Itt vagy előttem Te gyönyörű lány
Oly szexi vagy,hogy az nem igaz már!
Mi a neved? mi az számod??
Én teljesítem minden álmod..
Csak egy táncot járj velem kérlek
Ez azaz 1 amit most kérek!
Mikor lemegy a nap,már az enyém leszel
A tenger mellett,baby velem fekszel!
Nézzük együtt a csillagokat
Az ajkamon érzem az ajkadat.
Selymes bőrödet simogatom
És a kellemes hangodat hallgatom.
Csak egy tánc,amit most kérek,
Szenvedély belülről éget!
Mikor már egyszerre lépünk,
Összeolvad majd a szívünk!
Csak egy tánc,amit most kérek,
Szenvedély belülről éget!
Tudom,hogy veled ez menni fog,
Hisz az érzés, majd minket összehoz..
Várj..maradj még..
Tudom,hogy neked ennyi nem elég..
Ha kell..bebizonyítom
Hidd el..ezt nem csak mondom
Csak csukd be a szemed és add a kezed,
Ne félj itt maradok melletted!
Táncolunk egész éjszaka,
És megragad a zene dallama.
Csak egy táncot járj velem kérlek,
Ez azaz 1 amit most kérek!
Mikor lemegy a nap,már az enyém leszel
A tenger mellett,baby velem fekszel!
Nézzük együtt a csillagokat
Az ajkamon érzem az ajkadat
Selymes bőrödet simogatom
És a kellemes hangodat hallgatom
(2x)
Csak egy tánc,amit most kérek,
Szenvedély belülről éget!
Mikor már egyszerre lépünk,
Összeolvad majd a szívünk!
Csak egy tánc,amit most kérek,
Szenvedély belülről éget!
Tudom,hogy veled ez menni fog,
Hisz az érzés, majd minket összehoz..
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János