


| Előadó: | Mohaman |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Meggyes Roland (Mohaman) |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A Sárkány éve volt ’972,
Mohaman napvilágot lát augusztus 22.
Muterka még nagyon fiatal és nagyon szép,
Akkoriban volt a spanom még csak 17.
Hippi korszak vége, John Lenonnak annyi,
De szépen felhúztam magam, mint kétszáz ’yardnyi.
Hat éves kölyök voltam, fater ki disszidált,
Képzelheted, hogy a húgomat és engemet, hogy kicsinált.
Ekkor elhatároztam, valami nagydolgot csinálok,
Hogy oda figyeljenek rám egy pár évet én még kivárok.
Jöttek a zenekari próbák, színpadi álmok,
Majd ’94-ben egy lemezkiadót találok.
Aztán megtörtént az, amire Mohaman vár,
Megszületett a kisfiam akinek a neve Márk.
Köszönet a Zsunak és az Égnek hála,
Focista vagy rapper lesz, majd eldönti mi a pálya.
’95-től mint a villám, úgy ment minden simán,
A Happy G befarolt arany lemezen és platinán.
Megmondom most a frankót, nektek simán,
Beteljesült akkor az, amit egy kölyök kíván.
//Refrén//2x
Én még mindig itt vagyok, nem megyek sehova az tuti,
Az életem megy tovább, ez a legnagyobb buli,
A verdámon gurulok és csak hajtom a lét,
Nem veszíthetek, mert most már túl nagy a tét.
’99 jött a V.S.O.P lemez,
Eldurrant egy-két moki, tudod hogy milyen ez.
Mohaman a producer, aki a lóvét adja,
Három burját a project tavasszal megkapja.
Saját kiadót alapítottam, a neve Magnet Records,
A cégem a Da Flava, spanom ettől betojsz.
Klipeket forgattam, ilyen a boksz, a Kokó,
Csak a pénz a Ferkó a jó, na meg a sok-sok modell,
Aki mindenre kapható, én végig dugják kettő,
Összeállt a csapat, mindenkit hazavágott egy-kettő.
Az idő szépen haladt Mohaman lóvé apadt,
Nagy volt a siker, de a bevétel sajnos elmaradt.
Hát gondoltam, nem is tudom, hogy én mit tudok,
Meglátjuk, hogy csak bukok én, vagy felvirágozok.
2000 nyarán, megjelent a szóló a Da Flavaztól,
Aki a rappet vágja, annak ez gyors.
Magam mellé vettem Game-et, a zuglói kutyát,
Aki úgy nyomja, mint ahogy azt a nagyok nyomják.
Közben a V.S.O.P-val megszűnt az üzleti viszony,
És szép lassan a barátságos viszony.
//Refrén//2x
Én még mindig itt vagyok, nem megyek sehova az tuti,
Az életem megy tovább, mert van egy nagyobb buli,
A verdámon gurulok és csak hajtom a lét,
Nem veszíthetek, mert most már túl nagy a tét.
Az első klippem volt a Funky,
Kár lett volna kihagyni.
De sokan nem értették, hogy a történet mit akar adni.
Illúziók, álmok, jacuzzi, bombázó lányok,
Csak nem gondolod, hogy egy 600-as coupéval járok?
Majd jött a Huanita tekert a Senorita,
Nagy kár, hogy lent balaton, csak hajnali háromig bírta.
Megalapítottam a Da Flava katonák rap csapatot,
Majd felvettük a Da Flava Családlemez anyagot.
Két nyolckerületi MC, és két szemtelen kis senki,
Figyeld magad most gyerek, velem még egyszer ne kezdj ki!
Ez a város ahol én élek, és hogy mi a nevem?
Ezt szokta felelni spanom a Lochner.
De a média nem vállalta fel Mohaman dalát,
Korán sincs itt a sztorinak vége, hallgasd a szavaim’.
Én nem adom fel soha, ezt most jegyezd meg öreg,
Míg élek én addig nyomatom, sose fogy el a szöveg.
//Refrén//4x
Én még mindig itt vagyok, nem megyek sehova az tuti,
Az életem megy tovább, mert van egy nagyobb buli,
A verdámon gurulok, és csak hajtom a lét,
Nem veszíthetek, mert most már túl nagy a tét.



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik