dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Berkesi Alex: Emlék

Berkesi Alex - Emlék

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Berkesi Alex
Album: Keressük!
Szövegírók: Berkesi Alex
Berkesi Sándor Ifj
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 2764 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Emlék

Emlékezem rátok, ti nyári éjszakák
Virágfüzér ékesít minden ruhát
A holdvilág sápadt pillantással
Járja át a hűvös szobát

Az ablaknál egy öregember beszél
Dobok zaját fújja fülembe a szél
A napsugár emléke lassan átölel
És gyöngéd szerelmet igér

Hideg gyümölcs, forró homok a parton
Meredten bámul a fáról rám egy hatalmas madár
Fehér hajó fekete sziluettjét
Vágja ketté a látóhatár.

Alkonyat után oly csendes béke vesz körül
Testemhez test, lelkem mellé lélek kerül
Életemből eltűnt minden illúzió
Szívem minden percnek örül.

Füst illatát érzem kedvesem kezén
Ó Istenem, miért nem ide születtem én?
Talán a szél, a tenger válaszolna rá
Ha egyszer megkérdezném...

Jeges ital, tüzes ritmusok,
Milyen csodás lenne, hogy ha más is hallaná...
Így a dalt, ó csak magamban dúdolom,
Na na na na na na na na na na

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a VII. Boglart első fellépői

A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron. 



A fesztivál bejelentette első fellépőit

Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között. 

2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál

A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról. 

A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.

Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.


A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli

A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el. 


A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak

Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.

Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.

 

Fotók: Boglart

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás