dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mini: Neon éjszakák

Mini - Neon éjszakák

off off off off off
Dzsungel
Előadó: Mini
Album: Dzsungel
Megjelenés: 1983
Hossz: 0:00
Szövegírók: Török Ádám
Séd Imre
Zeneszerzők: Török Ádám
Németh Károly
Kiadó: Pepita
Stílus: Jazz-rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 7005 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Neon éjszakák

Hideg éjszakán nem jön szememre az álom
Végtelen az út, járom céltalan és fázom
Házak ablakán neon morzézik az égnek
Tüzes ostorként csapnak arcomba a fények

Kemény, hideg neon éjszakán
Lassú léptem hangja messze száll
Hosszú, hideg neon éjszakán
A csillagporos éj fénye világít rám


Sötét kirakat, benne mozdulatlan bábuk
Hideg figurák, kicsit hasonlítok rájuk
Kegyetlen az éj, torkom égeti egy sóhaj
Kegyelemdöfés lenne szívemnek a hajnal

Kemény, hideg neon éjszakán
Fogva tart a végtelen magány
Csillagporos fényeső zuhog
A neon éjek vándora vagyok


Tüzes villamos siklik zsugorodva folyton
Gyorsan menekül, fénye eret vág az úton
Csak én maradok a fényzuhatag alatt némán
Piros, sárga, zöld reklámágyúk lőnek énrám

Kemény, hideg neon éjszakák
Fogva tart a végtelen magány
Csillagporos fényeső zuhog
A neon éjek vándora vagyok


Kemény, hideg, kemény neon éjszakák
Kemény, hideg, kemény neon éjszakák
Nekem nem kell, nem kell, nem kell, nem kell!

Óóó, kemény, hideg, kemény neon éjszakák
Nekem nem kell, nem kell, nem kell, nem kell, ó nem!

Kemény, óóó, hideg, kemény neon éjszakák
Kemény, hideg, kemény neon éjszakák
Nekem nem kell, nem kell, nem kell, ó nem!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Megjelent a NÉKED zenekar első nagylemeze

Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.





„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.


A dal szövege itt érhető el.


“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “




“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”


A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül


Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.

 

A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár). 




Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik


Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.

 

Apple Music


Spotify

 

Fotók: Néked

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás