


| Előadó: | Not For Sale |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Demeter György Pocsai Krisztina |
|
Gyulai Zsolt |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Boldogtalan szép világ
Mondd, mennyit érek én?
Megfojt az élet,
Csókod méreg
A bánat üres tengerén
Magányos harcos
Nem érhetsz partot,
Mert rég nem fúj a szél..
Érted mennék, szólj nekem
Hol találok Rád?
Jelt ad az élet
Kérlek, hogy értsd meg
Elveszett, ki nem remél
Magányos szíve,
Megfagyott lelke jéggé vált
Kedves szóval ringass el,
Szólj hozzám, csak még egyszer
Értelmetlen minden nélküled..
Hallani akarom a hangodat,
Hogy betakarjanak a szép szavak
Értelmetlen minden nélküled..
De van egy dolog, ami csak az enyém,
Ami nem adnék fel semmiért
Még neked sem, még érted sem:
A szabadságom az életben!
Ragaszkodom, de nem zavarlak,
Élek inkább a kalandnak
És kinevetlek, ha komoly vagy,
S ha bölcsességed olyan nagy.
Majd megérted, hogy miért teszem
Ha az ígértetem megszegem
Hisz' itt volt már a pillanat,
De gyáva voltam, földhözragadt,
Hát maradtam, de azt hiszem,
A titkod magammal viszem.
De van egy dolog, ami csak az enyém,
Ami nem adnék fel semmiért
Még neked sem, még érted sem:
A szabadságom az életben!
Ragaszkodom, de nem zavarlak,
Élek inkább a kalandnak
És kinevetlek, ha komoly vagy,
S ha bölcsességed olyan nagy.



INTERJÚ SZŰCS KRISZTIÁNNAL
2026. augusztus 8-án egy koncert erejéig újra összeáll a Heaven Street Seven a fővárosban. A koncert kapcsán a frontember Szűcs Krisztián válaszolt a kérdéseinkre.
- Egy annyira sikeres karrier után, mint a HS7-é, mivel lehetett kitölteni az életedben keletkezett űrt? A koncertre való felkészülésen túl hogyan telnek mostanában a napjaid?
- Szerencsére már a klasszikus HS7 működése idején is sok mindent csináltam az anyazenekaromon kívül is, és azóta is. A teljesség igénye nélkül az utóbbi tíz évben volt vagy van: Budapest Bár, NAZA, Rájátszás, Szűcsinger, Rühös Foxi, Másnap-est Beck Zolival, illetve természetesen a legfontosabb a szólózenekarom, ami a saját nevem alatt fut, pontosabban Szűcs Krisztián és az Irgalmatlan Nővérek néven.
Írtam zenét színdarabhoz, és most zajlanak a végső simítások a megjelenésre váró novelláskötetemen, aminek Utazás a kegyetlenbe lesz a címe. A legeslegfontosabb pedig, hogy közben lett saját családom, úgyhogy „sajnos” kevés lehetőségem van unatkozni.
- Sokak számára jelentenek jóleső nosztalgiát a Heaven Street Seven dalai, kapcsolnak a nótákhoz szívmelengető vagy épp fájdalmas, fiatalkori emlékeket. Számodra melyik az a (legyen mondjuk 2) olyan dal, amely azonnal visszarepít a régi időkbe és valamiért meghatározó számodra a saját nóták közül?
- Inkább tízet tudnék mondani a minimális belső körben. Talán a két kedvenc HS7-dalom mégis, ha nagyon megerőltetem magam, a Hullik a zápor 2008-ból, amit egyébként több mint tíz évvel korábban írtam, illetve az Úristen, ami az utolsó HS7-lemez utolsó dala volt. Igazából azért ezek, mert mindkettő szinte maradéktalanul megvalósítja azt a mindenkori ideálomat, amit az énekes-hangszeres dal szerintem elérhet, vagyis mondhatnám, hogy
ezek a legjobbak, amire dalszerzőként képes vagyok, legalábbis eddigi munkám során, bár egyik sem tartozik a legnagyobb slágereink közé.
- “Mindenkinek, akinek ez fontos volt, ott a helye a Parkban, mert lehet, most hallhat minket utoljára…” (Orbán Gyula) Hogyan értelmezzük ezeket a sorokat?
- Ahogy le van írva. Én sem látok a jövőbe, ahogy Gyuszi sem, mindenesetre ez egy nagyon kivételes alkalom lesz a közönség számára, és nekünk is.
- Milyen részletet árulhatsz el a Parkos koncertről és milyen érzésekkel készülsz rá?
- Év elején kezdjük majd kitalálni a koncepciót, de az biztos, hogy a slágerparádé mellett elővesszük néhány kis kedvencünket is. Illetve azonkívül, hogy lesz néhány sztárvendég, lesz ezen túlmutató, izgalmas „külsős beavatkozás” is. A legfontosabb persze nyilván a HS7-élmény lesz. Természetesen nagyon várom a koncertet, amiben
a legjobb dolog mindig nehezen körülírható, valami szeretet-energia-hullámzás, ami a legjobb legális drog közönségnek és zenekarnak egyaránt.
- Melyik dalt játszod majd a legnehezebb szívvel és melyiket a leginkább felszabadultan?
- Amit nagyon nehéz szívvel játszanék, azt mondjuk kézenfekvő, hogy egyszerűen nem játsszuk, de ilyen nem nagyon van. Amit szívesen hanyagolnék, az mondjuk a Hip-hop mjúzik című dal, ami a mai napig sem tudom, hogy miről szól. A már említett Hullik a zápor mindenképpen az egyik legfelszabadítóbb érzést kiváltó koncertdal, de említhetném még a Te mesédet, vagy a Hangerőt is.
Fotók: Heaven Street Seven hivatalos