dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Cseh Tamás: Petőfi élete

Cseh Tamás - Petőfi élete

off off off off off
Mélyrepülés
Előadó: Cseh Tamás
Album: Mélyrepülés
Megjelenés: 1988
Hossz: 0:00
Szövegírók: Csengey Dénes
Zeneszerzők: Cseh Tamás
Kiadó: Hungaroton
Stílus: Acoustic, Spoken Word
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 11438 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Petőfi élete

A Bajkál tó partján,
kint a sekélyben a bokámat megmosom.
A lábbilincs- Vive la republique! -,
még vérzik a nyoma.
Hát mostantól úgy,
úgy leszek végleg, mint magvaszakadt hazám:
e birodalom mélyén
nem fogannak tőlem már új harcok soha.
A torkom szűk, a két bokám véres,
vive la… bilincses, véres.

Szűzanya, úrnőm! Idenézz, és lásd:
a tavon csak a szél fut, a reménység elmerül.
Vive la republique! Nincsen nekem
- vive… csapatom többé.
Szavam sincs, csak sípoló lélegzetem.

Fenyvesek zúgnak,
a szemhatárt elállják, a kiáltást elnyelik.
Majd engem is,
engem is elnyelnek nyomtalanul.
És addig semmi,
addig csak bilincsek, tetvek és őrület,
és orosz feleség,
- Vive la republique! -, és két orosz gyerek.
Ennyi, ennyi a vége.
Ezt, ezt majd tagadjátok el! Vive la…

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Augusztus 20. - már augusztus 16-án megkezdődnek az ünnepi rendezvények

Idén augusztus 16-tól kezdve hatnapos rendezvénysorozat ünnepli az államalapítás évfordulóját. 


A Szent István-naphoz kapcsolódóan a fővárosban a Duna mindkét partján, összesen 19 helyszínen várják rendezvények az ünneplőket


A programsorozat csúcsa idén is az augusztus 20-i tűzijáték és drónshow lesz.

 

- Augusztus 20. talán a legkedvesebb ünnepünk, nemcsak azért, mert nemzeti identitásunk szempontjából meghatározó, hanem azért is, mert a nyári fesztiválszezonra esik - emelte ki a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.

 

- Ez Európa talán legnagyobb ingyenes fesztiválja, melynek programjai ezúttal már augusztus 16-án megkezdődnek 19 helyszínen több száz programelemmel - tette hozzá Kovács Zoltán.


A hivatalos állami rendezvények sora augusztus 20-án reggel az Országház előtt indul a nemzeti lobogó felvonásával és az ünnepélyes tisztavatással.



Budapest, 2024. augusztus 20.Katonai tiszteletadással

felvonják a nemzeti lobogót az államalapítás és államalapító

Szent István király ünnepén az Országház előtti

Kossuth Lajos téren 2024. augusztus 20-án.

Fotó: MTI/Bruzák Noémi


Ezt követően a Duna-partról tekinthető meg a légiparádé. A Nyitott Parlament program keretében egész nap ingyenesen látogatható lesz az Országház, délután pedig a Szent István-bazilikánál kerül sor az ünnepi szentmisére és a Szent Jobb-körmenetre. 



Budapest, 2024. augusztus 20. A kecskeméti repülődandár

három Gripen harcászati repülőgépből álló kötelékének

díszelgő áthúzása a Kossuth tér fölött, miután az Országház

előtt felvonták a nemzeti lobogót az államalapítás és

államalapító Szent István király ünnepén

Fotó: MTI/Bruzák Noémi


21 órakor kezdődik a nap fő attrakciója, Európa legnagyobb tűzijátéka

 

A középpontban idén is a biztonság áll: a rendezvény lebonyolításáért felelős operatív törzs már júniusban elkezdte munkáját, a csütörtök reggeli ülésen pedig személyesen is meggyőződött arról, hogy az előkészületek az ütemtervnek megfelelően haladnak.


A 30 perces műsor alatt 46 ezer pirotechnikai effektet lőnek fel a Szabadság, az Erzsébet és a Margit hídról, 9 uszályról és 65 pontonról; idén is lesz továbbá fényfestés, lézerjáték és drónshow.

 

Az előadás hat felvonásból fog állni, az előző évi történelmi mese folytatásaként, a Duna-parton pedig a teljes látványtér hosszában kihangosítás szolgálja az élményt. A látványtér 5 kilométer hosszú szakaszon, a Petőfi hídtól a Margit hídig tart majd.

 

Ez lesz a világ egyik, Európa legnagyobb tűzijátéka, nemcsak a felhasznált pirotechnikai eszközök, hanem a látványtér hossza miatt is.

 

A pirotechnikai termékek minden szempontból megfelelnek az EU előírásainak, míg a rádiójelek digitálisan kódoltak és szabotázsvédettek. A tűzijáték levezényléséről minden részletre kiterjedő biztonsági terv készült, a program pedig - szükség esetén - bármelyik pillanatban leállítható.


Zene és gasztronómia

 

Szente Vajk és Vágó Bernadett, a Szent István-napi ünnepségsorozat nagykövetei a zenei és gasztronómiai kínálatot mutatták be. A programok augusztus 16-án Mága Zoltán gálakoncertjével kezdődnek, a Tabánban pedig Retro bulit tartanak.



Mága Zoltán

Fotó: Mága Zoltán Facebook

 

A Filozófusok kertjében a Panorama Classical a komolyzene, míg az Erzsébet téren a Szabadrét Fesztivál az elektronikus zene kedvelőit várja. 


A gasztronómia szerelmeseit hagyományőrző programokkal és magyar ételekkel várja a Csárdafesztivál.


Idén is lesz Mesterségek Ünnepe


Augusztus 17-én nyitja meg kapuit a Mesterségek Ünnepe, másnap pedig a Vigadó Piano. Szintén ettől a naptól várja az érdeklődőket a Magyar Ízek Utcája, ahol bárki megkóstolhatja az idei Szent István-napi kenyeret, az ország tortáját, valamint az év innovatív kenyerét, sétálósüteményét és cukormentes tortáját is.


Augusztus 19-től a Városligetben megnyílik a Varázsliget


A Kreatív Fesztivál a Millenáris Parkban új köntösben várja a divat és design kedvelőit, a Margitsziget pedig a Családi Élményszigetnek ad helyet.

 

Újdonság a Szabadság téri KultúrKavalkád, míg a Hősök útján a magyar történelem legfontosabb pillanatai élhetők majd át a hagyományőrző csoportok és színészek előadásának köszönhetően.

 

A programsorozatot augusztus 21-én a Mándoki Soulmates koncertje zárja a Szentháromság téren.



Leslie Mandoki

Fotó: Leslie Mandoki


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás