Előadó: | Balázs Pali |
---|---|
Album: | Romantikus slágerek |
Megjelenés: | 1999 |
Hossz: | 4:01 |
Szövegírók: |
S. Nagy István |
Máté Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Néhány nyíló szóvirág,
Lassan eszmélő világ,
Furcsa, kábult közelség,
El nem múló gyöngeség.
Néhány félénk vallomás,
Boldog, hű szemvillanás,
Féltve őrzött érzelem:
Ennyi az első szerelem.
Az első szerelem olyan, mint egy álmodás,
Az első szerelem legfeljebb egy kézfogás,
Az első szerelem mégis szebb a többinél,
Az első szerelem mindhalálig elkísér.
Néhány félénk vallomás,
Boldog, hű szemvillanás,
Féltve őrzött érzelem:
Ennyi az első szerelem.
Néhány titkon írt levél,
Hulló könnycsepp semmiért,
Máskor mosoly hirtelen:
Ennyi az első szerelem.
Oh az első szerelem olyan, mint egy álmodás,
Az első szerelem legfeljebb egy kézfogás,
Az első szerelem mégis szebb a többinél,
Oh az első szerelem mindhalálig elkísér.
Új videóklip emeli ki a csodálatos hangú Peter Srámek egyik legmerészebb és talán legfülbemászóbb dalát új lemezéről, mely az előadó szingli időszakáról szól és egyúttal női rajongótáborának hódol. A MAHASZ toplista élén nyitott idén, a 13. héten és azóta is a toplistán szerepel Srámek szintugró lemeze, a ’Törékeny’ című, mely az első a nagysikerű, Fonogram-díjas ’A Király’ filmzenei albuma óta.
A korongról már ismerős lehet néhány korábban megjelent single, és egy eddig hivatalosan kiadatlan, idén 40 éves Zámbó Jimmy-szám új változatát is megtaláljuk rajta „Ne várj” címmel. A mostani fókusz pedig a populáris „Lányok”, amely nem csupán egy üdítő zenei kikacsintás, de egyenesen a női szívek közepébe céloz.
A „Lányok”, mely szövegének egésze női nevekből áll, és Péter nem titkolt célja, hogy ha a rajongói meghallják a sajátjukat, még inkább magukénak érezzék a dalt.
„Nekem a mindenem ez az ünnep. A közönségem 99,9% nőkből áll. Én a nők nélkül, eleve az édesanyám nélkül senki lennék. Nagyon fontos szerepet játszanak az életemben. Ennél jobban nem tudja egy énekes meghálálni és visszaadni azt a szeretetet, amit kap.” – mondta az előadó, aki egyúttal a párválasztás útvesztőit énekli meg ebben az igazán üdítő nyári felvételben.
A szlovák gyökerű művész hűséges maradt dalszerző-szövegírói párosához, azaz Csicsák Norbihoz és Joós Pistihez, sőt ezúttal maga is részt vett a dalírás folyamatában.
Fotó: Peter Srámek