Előadó: | MC Gőz |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Mc Gőz (Haász Balázs) |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Verse 1
Jó volna ha nem basztatnál
inkább megin egy alley oop passzt adnál
all in gondok ha ketten ülünk egy asztalnál
kidobom a szemetet a szemétledobóba
mert csak oda dobok szemetet ahol szemétledobó van
megtisztít most szépen minden egyes strófa
és ezért nem lesz szemét az MC Gőzy showba
fel a fejjel haver történnek ilyenek
amíg hajtasz a másik már messziről integet
ehhez kell erő baszki ehhez kell szenvedés
ha nincs melletted támasz nehéz a felkelés
a földről papír toll s éjszakákat körmöl
át aki komolyan gondolja a dolgát
vágod a kottát ki kit baszott át
én nem úgy rendezem ahogy ezt mifelénk szokták
be voltam pöccenve de lenyugodtam ahogy mondták
mert ha nincs már hajód hogy lehetne flottád
Refrén
Az utolsó előtti pillanatban nem hiszed még
az utolsóban sem sejted hogy közel a vég
az utolsó után viszont nem lesz több kép
úgyhogy jól nézz körbe még amíg lehet
Az utolsó előtti pillanatban nem hiszed még
az utolsóban sem sejted hogy közel a vég
az utolsó után viszont nem lesz több kép
úgyhogy jól nézz körbe még amíg lehet
Verse 2
Mondják Isten szeret de néha szeretetből eltemet
hogy megmentsen a világtól vagy tőled a világot
passzolom a mic helyett a virágot borulj rá
borulj most térdre és imádkozz!
mert én mindenkinek többet adtam mint amit elvettem
ezért állnak még most is sokan mellettem
engem még mindig vár lenn a placc
mert csak az számít az életben mit magad után hagysz
egy rím egy rap egy lemez egy track
egy freestyle egy party egy színpad ne hagyd ki
semmit amit megbánnál ha hagynád kihagyni
ha nevedet hagynád kihalni soha!
ezért amit teszek azt mindig bevállalom
a kitartás a siker a feladás az szánalom
bármi és bárki jöhet és mehet
bánni és elválni velem is lehet
Refrén
Verse 3
A verseny véget ért pedig még el sem kezdődött
kiderül ki az aki a föld alatt edződött
nem törleszt semmi azt nem engedhetem
kiengedni a gőzt azt csak én engedhetem
itt a reppem vedd el tessék nyalóka
számíthatsz a spanokra majd ők is fogják marokra
az utolsó előtti pillanatról nem tudtam hogy az
az utolsóban már láttam ez a csávó egy fasz
az utolsón tán váradból már csak törmelék
maradt úgyhogy jól nézz körbe még
mondhatnám hogy köszi de igazából nincs mit
ja de mégis kösz a vajas kiflit
én nem bízok meg senkiben soha nem is bíztam
100 kiló fölé sem a rap lóvéból híztam
most híresebb egy újfasiszta transzvesztita
mint én vagy te akinek legalább lenne mit mutatnia
Refrén
Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten
Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.
Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza
Fotó: Il Divo
Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten
Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.
Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van.
Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább.
Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba
Fotó: Il Volo
Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.
Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal.
Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.
Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal.
Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.
Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.
Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.
Fotók: koncertpromo.hu