


| Előadó: | Reflex |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Zelkó Tivadar Szabó Péter (Reflex) |
|
Zelkó Tivadar Szabó Péter (Reflex) |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Europop, Euro House |
| Címkék: | Keressük! |

Megláttalak, a szó megszakadt,
Árnyék a kék ég alatt.
Szemedben már égett a vágy,
Vártuk az éj illatát.
Hosszú az éjszaka, izzik a szív szava,
Vágyom a testedet, gyere ne várj!
A hold az ég felett, csak nekünk integet,
Szerelem Istene most ne hibázz!
Nincs többé más, mint szív dobbanás,
Csak ketten és semmi más.
Hozzám bújtál, átkaroltál,
Testünk az ösztönre járt.
Mesés egy éjszaka, szétszórva sok ruha,
Villámok ostroma, vad égi tánc.
Forró az éjszaka, izzik a szív szava,
Hűtsd le a testemet, gyere ne várj!
Hosszú az éjszaka, izzik a szív szava,
Vágyom a testedet, gyere ne várj!
A hold az ég felett csak nekünk integet,
Szerelem Istene most ne hibázz!
Hajnalban már, köd ha felszáll,
Tó tükrén int a magány.
Nincs többé lány, nincs ki vár rám,
Kihűlt és hideg az ágy.
Elmúlt az éjszaka, nem látom már soha,
Nincs többé orgia, vad égi tánc.
Ezernyi csók csata, szerelmünk illata,
Álom vagy képzelet most tova száll.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton