Előadó: | Megasztár |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nekem úgy tűnik
egyszer a szél megkavart mindent
ezért létezünk is olyan rendezetlenül
egyszer belöktek minket egy ajtón
s majd kilöknek
s közben mi tűrünk mindent olyan rendületlenül
és csak egy pár kíváncsi lépett néha félre
amilyen te voltál, s amilyen egyszer voltam én
de azt is úgy tettük hogy senki nem vett észre
ezért még ma is oly messze vagy tőlem
a szeretet ünnepén
maradtak hétköznappá szürkült színes álmok
maradtunk valósággá törpült óriások
itt álnak körben a gyermekek
kiáltanunk ezért nem lehet
miért zavarnánk pont mi meg
ezt a legszentebb ünnepet
Legyen ünnep az égben és ünnep a földön
bár engem rég nem érdekel
pedig égnek a gyertyák s a könnyem kicsordul miért
miért nem lehetsz itt közel?
Legyen ünnep az égben és ünnep a földön
de messze vagy, nem érlek el
ahogy égnek a fények én is elégek
ha nem lehetsz
miért nem lehetsz itt közel?
Dolgok úgy szakadnak félbe,mint az élet
Lehetett nagyszerű,de még sincs ráadás
Már azt is eltűröm, hogy csak a lelkem lásson téged,
Nem szabad együtt lenünk mert azt el nem tűrné más,
Én is beálltam és beállsz te is a sorba
Hogy ki melletted áll annak fogd kezét
És ha a kép előtted lassan összefolyna,
Nem kell felelned senkinek a véletlen könnyekért
Hiszen erre vártunk s ma újra össze gyűltünk
hogy egy évben egyszer boldogok legyünk.
itt álnak körben a gyermekek
kiáltanunk ezért nem lehet
miért zavarnánk pont mi meg
ezt a legszentebb ünnepet
Legyen ünnep az égben és ünnep a földön
bár engem rég nem érdekel
pedig égnek a gyertyák s a könnyem kicsordul miért
miért nem lehetsz most közel?
Legyen ünnep az égben és ünnep a földön
de messze vagy, nem érlek el
ahogy égnek a fények én is elégek
ha nem lehetsz
miért nem lehetsz most közel?
Miért nem lehetsz itt közel?
Miért nem lehetsz itt közel?
Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten
Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.
Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza
Fotó: Il Divo
Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten
Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.
Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van.
Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább.
Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba
Fotó: Il Volo
Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.
Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal.
Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.
Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal.
Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.
Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.
Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.
Fotók: koncertpromo.hu