dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Siska Finuccsi: Nincs sapkacsere (freestyle youtubnak)

Siska Finuccsi - Nincs sapkacsere (freestyle youtubnak)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Siska Finuccsi
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 21272 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nincs sapkacsere (freestyle youtubnak)

Fújd a füstöt tibi!
Beállunk mint a szög!
A takonypóc megint az öregnél vágod?!
Nem lesz sapkacsere csak rap lesz haver

Hallgatni arany de mit hallok tőled halottság
Ne kérdezd ez honnan van bennem,mert a válasz adottság
Tanulni nem tudod, hogy ellopd azt meg lesheted
Besárgulsz az irigységtől míg a stylon flesselek
Jön még kutyára dér, a sorsodról döntenék
Belőlem úgy ömlik a repp mintha dézsából öntenék
Héjj!!! Figyeld, mert nevem van a szakmában
Nem szóbeszéd hogy jó pár spanom bent ragadt a kaptárban
Mint a méz, még mindig döglenek a legyek
Olmot köpködök a rímekkel mert siska fasza gyerek
Finuccsi! miattam ölnek a fegyverek
Tönkre tesznek a rendszerek
Így születnek láng tengerek
Te csak dőlj meg, elösször jobbra aztán ballra
Vedd fel a ritmusom, együtt basszuk fel a falra
Aki nincs velünk, mától az csakis ellenünk van
Bloose Broavaz a fellegvár a hip hop itt velünk van
Peace, én csókolom a seggeteket, úgy lyukasztom ki a bukszákat
Mint ti a ticketteket, ez már így marad
Jöhetnek szebbek is meg jobbak is
Finuccsi a házban van és ez így lesz holnap is
Vedd el hogyha nem adja oda magától
Veszélyes kölykök jönnek egy erőszakos világból
A gyengék picsájára verek, nem találtok rám
Éjjel az utcákat járom, nyitva szemem, nyitva szám
Én az első számú közellenség, benn vagyok a blokkban
Én ott üvöltök a magnóban, frendjeitek közt a toppban
Na szóltam vágog még az ég is meg remegett
Isszátok a savamat mert letettem már eleget
Az aztal alá itatlak ha bírom a pofád
De ha meg sértettél egy sorral széjjel rappelem a szád
Ez meg szép egy brigád oltovári szopógépek
Tőlem füstben úszik minden pedig én csak néha tépek
Ha jön a péntek, adom a szépet
Ha jön a péntek, adom a szépet
csak figyeld!

Győr, Tatabánya haver
Tibbah: tegyélrá
...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Duett: zene és fényképezés címmel nyílt tablókiállítás a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében

Két műfaj találkozását mutatja be a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás, amely kedden nyílt meg Budapesten az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum kertjében.



 


A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közösen rendezi meg a kiállítást, amelynek másik része a városligeti intézményben látható. A két helyszínen megrendezett tárlatok fényképeit a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának gyűjteményeiből válogatták. 


A Duett című kiállításban a zene és a fényképezés találkozik egymással

 

A két kifejezési forma egymással párbeszédet folytatva, formabontó módon mutatja be, ahogy a zenei élmények a fényképezés eszközei révén láthatóvá válnak.


A megszólaló zene betölti teret


Családi nappalit, hangversenytermet, rádióstúdiót, tánctermet, vendéglőt vagy akár egy városi teret, a képeken a zene, a zenélés és a hallgatás is képi formában jelenik meg.

 

Mindkét kiállítás azonos koncepció alapján jött létre


- A kiállítás archív felvételein zenei pillanatok, csend, harctér, polgári otthon és koncertek elevenednek meg. A pillanatfelvételek felidézik azt, hogy mi szólhatott ott és akkor. A néma képek a fantázia segítségével zenei élménnyé válnak - fogalmazott Bősze Ádám zenetörténész.


A kiállításon szereplő képek nem zenei hatást kívánnak kelteni a nézőben, nem a zenéből merítenek inspirációt, hanem a zenével töltött tereket nyitják meg előttünk, mindkét tárlatot különféle tértípusok mentén rendezték el.


Kilenc tértípus mentén mutat be archív felvételeket két hónapon keresztül

 

A szervezők olyan tereket kerestek, amelyek hangulatait és jelentéseit nagyban befolyásolta, hogy milyen zene szólt bennük és az, hogyan hatott az az ott lévőkre. Ezek a képek lehetőséget adnak arra, hogy kérdéseket tegyünk fel.

 

Az egyik képen a tizenhat éves Dohnányi Ernő látható édesapjával és más zenészek társaságában, egy másikon Cselényi József operaénekes otthonában a családjával, de Szabados György zongoraművész keze is felfedezhető az egyik archív felvételen zongorázás közben.


- Csellót készítő első világháborús katonák is megjelennek az egyik képen, de a kiállítás felvételei között feltűnik a Zeneakadémia tere is, amelyben "Clemens Krauss vezénylését képzelhetjük el, amint a Bécsi Operaház százfős énekkarát dirigálja a pesti közönség előtt" - mondta a kurátor.



 

Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója beszédet mond a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás megnyitóján a Múzeumkertben 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert


Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója szerint a képeket nézve megszólalhat bennünk a zene: olyan emlékek jönnek elő a gyerekkorból, a mindennapokból, amitől azt érezheti a néző, hogy a zene jelen van - hangsúlyozta.

 

Kiemelt kép: Duett: zene és fényképezés - Tablókiállítás a Múzeumkertben

A Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás részlete a Múzeumkertben a megnyitó napján, 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás