dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Animal Cannibals: Animal Cannibals-Csillogjon, csörögjön! Km. Siska

Animal Cannibals - Animal Cannibals-Csillogjon, csörögjön! Km. Siska

off off off off off
Album: nincs kép
Miről szól a(z) 'Animal Cannibals-Csillogjon, csörögjön! Km. Siska' dalszöveg ?
Az Animal Cannibals dala egyfajta társadalomkritika, amely a látszatvilág és a külsőségek fontosságát helyezi középpontba. A szöveg szerint az emberek többsége a csillogásban és a pénzben látja a siker, az érték jelképét. Azonban a szöveg kiemeli, hogy a látszólagos gazdagság sokszor csak a felszínen mutatkozik, a valódi értékek pedig elrejtőznek. A dalszövegben visszatérő motívum a tömegből való kiemelkedés vágya, ami gyakran a külsőségek túlzott hangsúlyozásával jár. A refrénben ismétlődő Csillogjon a verda
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 3, összesen 56212 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Animal Cannibals-Csillogjon, csörögjön! Km. Siska

Animal Cannibals:
Csillogjon csillogjon, csörögjön csörögjön
csillogjon csillogjon, csörögjön csörögjön
Csillogjon csillogjon, csörögjön, csillogjon,
csillogjon, csörögjön, csillogjon csörögjön

Csillogjon, csörögjön, a külsőségek mind motiválnak,
A szemedben, szemükben egy senkiből valakivé váljak.
Bámuljanak meg az emberek, mint egy áruház kirakatát,
Találgassák tátott szájjal, mit tudhat az a srác.
Mert én ki akarok tűnni a tömegből még az autómmal is a sztrádán,
A felnim elvakít, ha rásüt a Nap, mikor fékezek háromszáznál.
A tekintetemet fürkészheted bár érzelem nem sok rajta,
A foncsoros szemcsi elhiteti veled egy sztár bújhat meg alatta.
Mert én a bulikban annál a pultnál szoktam piálni,
Ahol csillogó nagy betűkkel írják ki, hogy V.I.P.
És ha valaki nem ismer, akkor egyet tanácsolok,
A nevemet a kamu gyémántokkal kirakott övcsaton láthatod!

Refr.(2x): Csillogjon a verda, csörögjön a pénz,
csillogjon, csörögjön a fux a nyakban!
Csillogjon a szemcsi csörögjön a telo,
hogy magamat királynak mutassam!

Téged is elvakít az ékszer meg a halom pénz,
Pedig az arany semmi más csak drága réz!
Szerinted az a faja srác, aki feltűnő,
S csillogó arany fogas krokodilbőr cipős.
Lehet fekete, vagy fehér mindig passzol a dresszkó,
Kötelező kicsit kivillantani a tetkót.
Fontos, hogy látsszon a címke, a márka,
Pedig a piacon vette akciós volt az ára!
Te csak nyomd a kürtöt!…nyomjad a dudát!...
Dagad a mell, jön a kamu amcsi idill!
Ettöl mindenki maga alá pisil!

Refr.(2x): Csillogjon a verda, csörögjön a pénz
csillogjon csörögjön a fux a nyakban!
Csillogjon a szemcsi csörögjön a telo,
hogy magamat királynak mutassam!

Siska:
Jah! Nem minden arany ami fénylik,
Neked vörös szőnyeg jutott, nekem azbeszt azt beszélik,
Hogy a csilli-villi fazonod mindenki szereti,
De amit ad az élet azt majd elveszi a Telepi!
Szeretnél kitűnni az átlag spanok közül,
És ha azt hiszed, hogy sikerül, ha gyémántba öltözöl.
(spanom) de hallod Soulja Boy itt nem a látvány dominál,
Tatabánya, Budapest, Finuccsi és két kannibál!
A klubban összedobott lóvéból pezsgőzöl,
És a parti végén filmekből lopott dumákkal nőzöl.
Sztárnak akarsz lenni és jól esne itt a Don perinyon,
De tegyél érte valamit, mer’ nem vagy más csak Don demizson!
Égsz mint a helikon, füstölögsz de most figyelj!
hogyha nem vagy eredeti, még ne másokat irigyelj!
Virísd a lóvét, mi meg a reppünket virítjuk,
A fajtádat meg a sorok végén kettesével kiírtjuk!

Refr.(2x): Csillogjon a verda, csörögjön a pénz,
csillogjon csörögjön a fux a nyakban!
Csillogjon a szemcsi csörögjön a telo,
hogy magamat királynak mutassam!



előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A 30. palóc búcsút és folkfesztivált rendezik meg Balassagyarmaton

Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.


A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.

 

A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.

 



A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".


Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.

 

Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.

 

Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.


A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem


Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.


A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.

 

Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.

 

A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.

 

Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.



Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére

 

A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.



 

A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.


Fotók: Palóc Búcsú Facebook

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás