dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Depresszió: Fejjel a falnak

Depresszió - Fejjel a falnak

off off off off off
Egyensúly
Előadó: Depresszió
Album: Egyensúly
Megjelenés: 2008
Hossz: 3:28
Szövegírók: Nagy Dávid
Halász Ferenc
Zeneszerzők: Halász Ferenc
Hartmann Ádám
Nagy Dávid (Depresszió)
Kovács Zoltán (Depresszió)
Kiadó: Edge Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Fejjel a falnak' dalszöveg ?
Az élet útmutató nélkül is értékes, és bár a kilógnak a sorból nehezebb dolguk van, a sorsukat és a megoldásokat önmagukban hordozzák. A szeretet szükséges, mert aki nem fékezi ésszel a szívet, az belép az állati sorba. A kérdés pedig az, hogy a szeretet, gyűlölet, közöny és a bűvölet mennyire fontos számunkra. Aki nem hordoz üzenetet, a sors ledob a magas lóról, de érdemes hinni és bízni. Nem szabad engedni, hogy felcímkézzenek minket, és nem szabad hagyni magunkat kifacsarni.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 52589 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Fejjel a falnak

Élni nem is rossz, hogyha kaptál útmutatót hozzá
De garanciális papírokkal neked senki sem szolgál
Tudom, hogyha kilógsz a sorból nehezebb lesz a dolgod
De a megoldást, és a sorsodat is önmagadban hordod

(és)
Talán flegmán leszartad amit neked a szeretetről ugattam
De mielőtt ezt is elfelejtenéd, én csak tudattam
Hogy, aki nem fékezi ésszel a szívet belép az állati sorba
De érzelmektől mentesen, csak egy húsdarab lenn a porban

Amiből úgy lakomázik a tőke, mint a patkány a szemétből
Ki nem akar jól élni, csak nem mindegy miből!

Szeretet,gyűlölet,
Közöny és a bűvölet
A kérdés, hogy mit jelent
Neked és mennyi van bent?

Mert!

Ref:
Fejjel a falnak küldenek
Ha nincs benned semmilyen üzenet
Ez a sors dönt az egoról
És ledob a magas lóról
De én merek hinni és bízni
Nem tudnak felcímkézni
Nem leszek rothadó kifacsart citrom, I'm sorry

2x Én merek
én merek
én merek hinni
még merek
még merek
még merek bízni

Ref

2x Én merek hinni
Még merek bízni

3x Én merek hinni és bízni
Még merek
Még merek

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Blahalouisiana énekesnője: bármennyire szeretek szerelmes lenni, a ma esti koncert érzése annál sokkal jobb

Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét

A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.

 

A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt.  Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.

 

Blahalouisiana-dalszövegek itt.

 

Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.

 

A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.



 

Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?

 

Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.

 

Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.

 

Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál

 

A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.

Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.

 

Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.

 

A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt

 

– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb

 

– fogalmazott az énekesnő.

 

A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.

 

Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.

 

– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez

 

– tette hozzá Barbi.

 

 

Fotók: Blahalouisiana

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás