Előadó: | Lola |
---|---|
Album: | Lola 3 |
Megjelenés: | 2008 |
Hossz: | 3:01 |
Szövegírók: |
Molnár Tamás Nemeth George Tibor Bostrom Fredrik Hakan Bergmark Jens Axel Emanuel Moeller Fredrik Dan Torgny |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Gold Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ártatlan szellő
Ami az arcomhoz ér,
Ha reggel mész.
Eltévedt felhő
Árnyéka feladni kész
Ha visszatérsz.
Mert ott vagy fenn, a fénylő nap
Te mosolyogsz rám
Bajban vígasztalsz.
Tőled szép
Minden perc,
Csakis érted él,
Csak rólad szólhat mindig,
bárhol
Is jársz.
A szívemben
Belül érzem még, többé nem
kell más.
Hullámzó tenger
Partján egy ázott levél
Egy új remény.
Úgy visszavárlak
Kezem az égig ér
Te is nyújtsd felém.
Mert ott vagy fenn, a fénylő nap
Te mosolyogsz rám,
Bajban vígasztalsz.
Tőled szép
Minden perc,
Csakis érted él,
Csak rólad szólhat mindig,
bárhol
Is jársz
A szívemben
Belül érzem még, többé nem
kell más.
Jöjj hát...
Ha van, hogy félek csak egy
rémes álom,
Ami titkon bánt(titkon bááááánnt!!!).
A távolság most ködbe zárhat.
Kérlek, bújj hozzám.
Tőled szép,oooóó!!!
Ó,csak is érted él.
Rólad szól,hoóo!!!
Rólad szoól.
Tőled szép
Minden perc,
Csakis érted él,
Csak rólad szól hat mindig,
bárhol
Is jársz.
A szívemben
Belül érzem még, többé nem
kell más.
Tőled szép
Minden perc,
Csakis érted él,
Csak rólad szól hat mindig,
bárhol
Is jársz.
A szívemben
Belül érzem még, többé nem
kell más.
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik