Előadó: | Junkies |
---|---|
Album: | Sx7 |
Megjelenés: | 2001 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Barbaró Attila Szekeres András Hangyássy László Biricz Tibor Lévai Hangyássy László |
Barbaró Attila Szekeres András Hangyássy László Biricz Tibor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ez egy újabb elkúrt éjszaka a Földön
Az agyamat a Holdra küldöm
Altatót teszek a piába
De úgyis minden hiába
Soha nem kapom meg a választ
A kóbor angyal is engem választ
Kérdezi, van-e egy kis apród
Követ, mint királyát az apród
Igaz hittel, iszonyú naggyal
Frissen mosott aggyal
Próbál elcsábítani
De nem tud elkábítani
Én nem akarom megsérteni
De sohasem fogja megérteni
Nekem miért könnyu a játék
Minden ugyanaz, csak másképp
Az ido is nekem munkál
Van, aki többet tud már
O, akit soha nem szeretnek
Mutatnak rá, hogy eretnek
Mint a középkorban, a sötétben
Ma is ugyanaz megy csak más néven
Boszorkány ég a máglyán
Én meg cigire gyújtok a lángján
A füstöt a pofádba fújom
Túladok ezen a súlyon
Eggyé válok a kéjjel
Talán utoljára ma éjjel
Lelépek a legjobbkor
Ne lásd, hogy beteg a doktor
Mondj el egy újabb imát
És ne tudd meg azt, hogy pusztul a világ
A közkedvelt Gen Z előadó és szerző, Moriones felfedi újabb dalát, mely egyben negyedik stúdiólemezének címadója és a produkció idei leglátványosabb koncertjének fantázianeve is.
A futball-világban is ismert, spanyol eredetű szó, a „remontada” az újjászületést, a sorsfordító győzelmet jelenti; Moriones számára még többet, hisz egy igazán személyes történet inspirálta. És hogy mi volt ez az esemény? Az a szövegvideóval megtámogatott szerzemény lejátszásakor kiderül.
Július 9-én izgalmas új irányt tűzött ki az újhullámos sztár, Moriones „rum” című, nyári slágerével, és ismét megbizonyosodhattunk arról, hogy nem nyúlt mellé a zenész, a rajongók továbbra is nagy szeretettel fogadják őt. A friss track jelenleg is a YouTube toplistájának egyikében szerepel tavalyi nagydobásával, az „EZ AZ ÁRA”-val együtt.
Moriones nem húzza tovább az idegszálainkat, most egy jelentőségteljes zenét oszt meg. Ebben eggyé olvad a nyár felhőtlen hangulata és az éjjeli sötétben olykor felerősödő melankólia is.
„Igazából a „remontada” az eddigi dalaim közül az egyik legtöbb érzelmemet hordozza, amitől kicsit tartottam is, de szükségem volt kiadni magamból. Az életünk alapját a szeretetnek kell adnia, amiért valóban hálásak lehetünk – és ami képes újra meg újra felemelni és újjászületni bennünk.
A mély pillanatokból kell erőt merítenünk. Néha ezek a pillanatok úgy kapcsolódnak össze, hogy egyszerre érezzük bennük a múltat, a jelent, sőt, még a jövőt is”
– mondta el Moriones, aki szerint az élet kvintesszenciája abban rejlik, hogy minél több érzelmet tapasztaljunk, akár negatívat is.
Ez az egész attitűd és hangulat leköveti az előadó budapesti nagykoncertjét, melynek az eddigi teltházas bulik után ismét az Akvárium Klub szolgál helyszínéül októberben.
Fotók: Moriones