


| Előadó: | Junkies |
|---|---|
| Album: | Sx7 |
| Megjelenés: | 2001 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Barbaró Attila Szekeres András Hangyássy László Biricz Tibor Lévai Hangyássy László |
|
Barbaró Attila Szekeres András Hangyássy László Biricz Tibor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Úgy érzed nyomott vagy
Az élet nyomot hagy gyenge lelkeden
De hidd el nekem
Hogy a sors nem árul zsákbamacskát
Dönthetsz fogod-e bírni
Mikor megszületsz, az első percben
Megtanulsz szopni, sírni
És ha úgy döntesz, hogy a reklám után
Nem kell a folytatás
Akkor felejtsd el, neked jobb lesz valami más
Te nem ismersz, de én tudom jól, mire gondolsz
Mikor szörnyű kínodban, mint egy őrült tombolsz
Hogy ez a világ egy csapda egy börtöncella egy kibaszott gálya
De te sohasem leszel semmilyen isten rabszolgája
Refr.:
Gyere, ébredj fel
Neked élned kell
Tudod az élet fáj, ha nem takarja el az elmét vakság
Talán jobb neked, hogyha sosem tudod meg mi az igazság
És sírhatsz, mint a megtört narkós, aki le akar szokni
Míg levernek, mint a ringyót, ki nem akar szopni
Ha a kiherélt eszmék, árja szívja a véred, fáraszt
Ha nem tudod mi a kérdés, mégis keresed a választ
Ha valami űz tovább, nem engedi, hogy abbahagyd
Ha érzed, hogy ez csak egy álom, a rendszer rabja vagy!
Gyere ébredj...



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.