Előadó: | 30Y |
---|---|
Album: | Sárga lemez (demo) |
Megjelenés: | 2001 |
Hossz: | 3:16 |
Szövegírók: |
Beck Zoltán |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Halat fogtál, s felkí-felkínáltad
Nekem vacsorára
Arra gondoltam, hogy milyen vicces
Volna ha kinőne a szárnya
Ablak vagy tükör, vagy tó ha befagy
Ajka városában nulla fok altt
Vagy lehet máshol is így van ez
Ahol a hideg az tényleg hideg
Szóval madár volna, mondjuk pulyka
Amit vacsorára ettem
És a fej a szemé- a szemében
Megszólal emberi, emberi nyelven
Befagyott tó jegén, pont a híd alatt
A fiú ott, vagy nem ott, lehet pont nem az
És fogy az idő, korcsolyát gyorsan
Még meg sem érkezett és már menni kell
Szóval nem hal és nem madár volt
Hanem emer vacsorára
És a saját húsától
Volt zsíros a szája
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik