Előadó: | 30Y |
---|---|
Album: | Szentimentálé |
Megjelenés: | 2012 |
Hossz: | 3:04 |
Szövegírók: |
Gradvolt Endre Varga Ádám Beck Zoltán Beck László Sárközy Zoltán |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Drum & Monkey Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Felhő csorog a csészémbe reggel
Apa fogja a vállam, hogy kelj fel
És látod rohanunk apával kéz a kézben
Úgy ahogy volt, mint a mesében
Vagy egy versben búcsúzóul egy kis beszéd,
hogy a fiú elment a csészébe felhőt töltve még.
Az égbolt csöppent ma a poharamba
Apa nem szól, látod haragba vagyunk
A reggel így telik kisírt szemmel
Csukok ajtót míg bejön a reggel
Hát látod ma így vagyunk mi apával
Én, apa, kisírt szem, meg pár dal
Mintha szívből jövő kalapálás volna
Most úgy üti kezével az ajtót dalolva
Ébred a rádió és apának
Mindegy, hogy ki mit mért, kalapálnak
Szóval a fiú most így érez iránta
Szíve egy darabját a kávé mellé kínálja
Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.
A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik
Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.
A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.
A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.
A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.
Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is.
Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.
A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.
Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala