Előadó: | Cserháti Zsuzsa |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Varga Szabolcs Vass Attila Kassai Róbert György |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hosszú zűrös napja volt, egész nap messze volt
Egész nap úton, ahogy én, ahogy más.
Haza most is este ért, és mindent elmesélt,
Milyen hiába volt ma is minden rohanás!...
Azt mondja: nem baj, ez már a múlt,
Holnap biztosan jobb lesz, nem lehet mindig ugyanúgy!
És ha hozzád bújik fáradtan, és szorosan átölel
Sose mondd, hogy a holnap is ellene van,
Te csak szelíden ringasd el!
És ha hozzád bújik fáradtan, és szorosan átölel,
Sose mondd, hogy a holnap is ellene van,
Te csak szelíden ringasd el!
Kora reggel elrohan, ezernyi dolga van
Ma minden tervünk sikerül, sose félj!
Csupa tűz és lendület, ha látod, elhiszed!
Talán ma tényleg ott van egy út elején
Bármerre nézel, minden változó
Ő marad mindig ugyanaz mindig, örökös álmodozó!
És ha hozzád bújik fáradtan, és szorosan átölel
Sose mondd, hogy a holnap is ellene van,
Te csak szelíden ringasd el!
És ha hozzád bújik fáradtan és szorosan átölel
Sose mondd, hogy a holnap is ellene van,
Te csak szelíden ringasd el!
Bármerre nézel, minden változó
Ő marad mindig ugyanaz mindig, örökös álmodozó!
És ez így jó!
És ha hozzád bújik fáradtan és szorosan átölel
Sose mondd, hogy a holnap is ellene van,
Te csak szelíden ringasd el!...
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik