dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Express együttes: Az olasz (L italiano)

Express együttes - Az olasz (L italiano)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Express együttes
Album: Keressük!
Szövegírók: Cutugno Salvatore
Zeneszerzők: Salvatore Cotugno
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 40632 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Az olasz (L italiano)

Engem már sokfelé sodort az élet,
a saját árnyékomtól sosem félek.
Akármi történhet a nagyvilágban,
jókedvemet elveszteni sosem fogom.
Mint minden olasz, szeretek inni, enni,
a bajra orvosság egy jó spagetti.
Mindenhol megtalálom azt, amitől
hétköznap is ünnepi a hangulatom.
És újra itt vagyok: Buongiorno, Maria!
Az embert mindenhonnan visszahívja,
Buongiorno, Gutilio!
Szerelmem mindig a tiéd!

Imádok útra kelni,
gitárral énekelni,
akárhol járok,
a szívemből árad
a dal az ég felé.
Imádok útra kelni,
gitárral énekelni,
akárhol járok, a szívem
Itáliáért dobog.

Engem már sokfelé sodort az élet,
ezért a jég hátán is jól megélek.
Bevallom, néha-néha összeszorul
szívem, ha a tengerpartra gondolok.
Hirtelen nincs nagy kedvem jönni, menni,
ilyenkor kell egy pohár jó chianti.
Gitárom felkapom és énekelek,
rosszkedvemet percek alatt elzavarom.
És újra itt vagyok: Buongiorno, Maria!
Az embert mindenhonnan visszahívja,
Buongiorno, Gutilio!
Szerelmem mindig a tiéd!

Imádok útra kelni,...
...Itáliáért dobog.

Lá-lá-lá-lá, lá-lá...

Imádok útra kelni,...
...Itáliáért dobog.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Springfest: tavaszi fesztivált rendez az Őrségben Fesztivál Akadémia Budapest

Őriszentpéteren, Szentgyörgyvölgyön, Veleméren és Lendvajakabfán rendez tavaszi fesztivált május 30. és június 1. között a Fesztivál Akadémia Budapest.

 

Az első alkalommal megvalósuló Springfest kiemelt programjai


Csányi Sándor színművész Hogyan értsük félre a nőket? című produkciója, a Kis herceg Vecsei H. Miklós előadásában, a Kertész Imre Intézet produkciója, Szalonna és Bandája, a 30. születésnapját ünneplő Söndörgő, a Szarkaláb és a Harangláb együttesek fellépés.

 

A klasszikus zenei hangversenyeken Maxim Rysanov, Jonian Ilias Kadesha, Kokas Dóra, Berecz Mihály, Fejérvári Zsolt, Győri Noémi, Lakatos György, Joó Szabolcs, Vashti Mimosa Hunter, Lukács Miklós, Rohmann Ditta, Fenyő László és a művészeti vezetők, Kelemen Barnabás és Kokas Katalin is színpadra lép.


A fesztivál különleges színfoltját jelentik a gyermekprogramok, köztük Prokofjev Péter és a farkas című műve, amelynek mesélője Csákányi Eszter lesz, a zenét pedig 15 szólistából álló kamarazenekar szólaltatja meg.

 

A Ziránó Bábszínház a Babszem Jankót adja elő, Tenki Dalma és Georgita Máté Dezső előadásában pedig A hisztis királykisasszony című darab kel életre.

 

Papp Lajos szívsebész a test, lélek és szellem egyensúlyáról osztja meg gondolatait, Berecz András mesemondó és énekes a népi kultúra kincseit viszi közelebb a hallgatósághoz. Kassai Lajos íjász mester a kerekasztal-beszélgetésen is részt vesz, Szekeres Anikó pedig az elfeledett falusi létről beszél.

 

Az előadások, koncertek, beszélgetések mellett a képzőművészet, a kézművesség és a hagyományos mesterségek is teret kapnak. Megnyílik Hegedűs Miklós festőművész kiállítása, amely a fesztivál ideje alatt látogatható.

 

A kézművesség iránt érdeklődők kipróbálhatják a korongozást, vesszőfonást, fafaragást, vagy akár a kovászos kenyér készítését. Különleges élményt ígér a raku kerámia-égetés és kemencenyitás bemutatója is.


Az érdeklődők Kassai Lajos Árpád-kori íjász bemutatóján vehetnek részt, a gyerekek pedig maguk is megpróbálkozhatnak az íjászkodással.

 

A fő helyszín Lendvajakabfán a szabadtéri színpad lesz


A közönség szalmabálákon vagy épp szalonnasütés közben hallgathatja a koncerteket. Az Árpád-kor eleji veleméri templomban, a 800 főt befogadó szentgyörgyvölgyi Református templomban, valamint az őriszentpéteri Malomban is programok várják a közönséget.



 

A rendezvény a legendás Virágzás Napjai hagyományát éleszti újjá


A Springfest az idén 10 éves Fesztivál Akadémia Budapest éves programsorozatának része a Winterfest és a Summerfest mellett.


A FAB alapító-művészeti vezetője Kelemen Barnabás Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas hegedűművész és Kokas Katalin Liszt Ferenc-díjas hegedűművész.

 

A három napos Virágzás Napja házigazdája Berecz István Örökös Aranysarkanytús táncos lesz.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás