


| Előadó: | Fiesta |
|---|---|
| Album: | Best Of Fiesta |
| Megjelenés: | 2005 |
| Hossz: | 3:55 |
| Szövegírók: |
Csordás Tibor Knapik Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | EMI |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A hold alatt jártam Angelinával
Egy kiskocsmában találkoztunk
Táncoltunk végig, míg a nap felkelt
Az éjtől csókokkal búcsúztunk
Akkor úgy éreztem ez már nem múlhat el
Bennem lángolt a tisztító tűz
Ref.
Hozzám bújva azt súgta
Hasta Manana
De éreztem, többé már nem tartom a karomban
Én még vártam egy percet
Csak néztem ahogy elmegy
És a nyári zápor lassan elmossa a lépteit
A hold alatt jártam Angelinával
Egész éjjel együtt voltunk
Tangóztunk némán, míg a nap felkelt
Szűk utcák mélyén kóboroltunk
Akkor úgy éreztem, ez már nem múlhat el
Bennem lángolt a tisztító tűz
Ref.
Hozzám bújva azt súgta
Hasta manana
De éreztem többé már nem tartom karomban
Én még vártam egy percet
Csak néztem, ahogy elmegy
És a nyári zápor lassan elmossa a lépteit.



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik