dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
2Arc : Annyit Mondok Csak...

2Arc - Annyit Mondok Csak...

off off off off off
Ismeretterjesztő film Szodomáról
Előadó: 2Arc
Album: Ismeretterjesztő film Szodomáról
Megjelenés: 2008
Hossz: 3:59
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Szerzői kiadás
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 30865 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Annyit Mondok Csak...

Whoah!
A get your hands in the air, and get to clappin 'em
and like, back and forth because ah
this is.. what you thought it wasn't
It beez.. the brothers representin' the Dirty Dozen
I be the F-R-O the double G
And check out the man he goes by the name of er...

Jaja Slim Shady featuring Én
A balkán változat
Ha úgy tűnik, mintha bilivel a fejemen énekelnék
Az nem az te fasz, csak szar a negatív
Cenzúra, hogy a kis öregek a Sokol rádión ne értsék mit éneklek
Respect
Hun a nyugdíj tata?

Az élet olyan, mint egy használt és kimosott intimbetét
A szövegem tisztán tükrözi a társadalom helyzetét
A fater egyre sűrűbben kérdi, pedig elég laza
Miért jövök mostanában minden este kúszva haza?
A válaszba túlságosan, bele én se merültem
Azért mert négykézláb kibaszott szédültem
El van ő maganák szegény, azt hiszi vak
Pedig szerintem a TV szar csak!

Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondanék csak: I just don't give a fuuuuuck!
Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondok csak: I just don't give a fuuuuuck!
Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondanék csak: I just don't give a fuuuuuck!
Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondok csak: Cause I just don't give a fuuuck!

Rájöttem hogyha minden alkalommal jól bepiálok
A halotti beszédből is vidám rímeket fabrikálok
Néz rám a gyászoló tömeg, jól teszik, leszarom tegyék
Valahol azt olvastam : 'Ki nem drogozik, ne is egyék!'
"Létezik mennyország van benne egy halom
őőő drogos, a requiem-et gyorsan elhadarom
És éneklem, de csak szállóigékből áll a dalom
Örüljetek, hogy meghalt ez egy rabszolgatársadalom"
Ilyenkor általában az is ki jézusnak öltözött
Engem kerget a többiekkel együtt a sírok között (Bye-bye!)
Emlékszem gyerekként elég sűrűn történt velem ilyen
Huütyy elillantam a pukkadt kerekű biciklimen
Egyszer betörtem a fejét, valakinek egy kővel
S később ezért lovaggá is ütöttek, baseball ütővel
Ahonnan származom ilyen rangos emberekből sok van
Mi az, hogy nektek áll feljebb, hány méteres faszotok van?

Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondanék csak: I just don't give a fuuuuuck!
Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondok csak: I just don't give a fuuuuuck!
Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondanék csak: I just don't give a fuuuuuck!
Amíg a boncorvos szemetes zsákba rak
Annyit mondok csak: Cause I just don't give a fuuuck!

Nyolcadikban humorból kérdi: "Fiúval már voltatok?
-Kislányom attól nem eshettél teherbe, hogy smároltatok,
kitaposom a belit, apának valakit keress"
-Béla, hiszen csak 14, honnan tudná kitől terhes?"
Megfoghat egy földönfutót, de a leggazdagabbat is
De miért menne gyárba melózni ugye, ha szophat is?!
Hazavitt, beleélveztem, húzhatom is a belem
Lehet majd még jövök, az anyja szimpatikus kedvelem
Lyukas hálóingben mosolyog a lyukas fogaival
És nosztalgiázni kezd az addig vidám kis naívval
"Kislányom, hiába örülsz, hogy megbasztak
aki fiatalon nem szép, az öregen nem gazdag"
A ribancokból anyák lettek, úgymond 'nők'
Hol vannak már, a kurva régi idők?!
Mikor nem basztak, ennyi kellett a sok fasznak
'munkáljuk be őket a liftbe" Mi a fasznak?
Majd meglátod, így is lett, egy fogót hoztak
Kinyitották az ajtót s a fejükre hugyoztak I just don't give a fuuuuuck!
Egyszerre mind, akkor lehetett csajozni
A mai fiatalok, nem tudnak szórakozni I just don't give a fuuuuuck!
Ha feminista vagy(szopsz), leszögezem, hogy ne aludj
Semmi happy end, nem rázta agyon őket a húgy I just don't give a fuuuuuck!
Nosztalgiás Sovata utcai sztorik
Lehet anyád volt a liftbe, ne röhögj te nyomorík Cause I just don't give a fuuuck!

Hey! Fuck That!
Outs......

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sziget: nincs előrelépés a fesztivál jövője ügyében - FRISSÜLT: TALÁN MÉGIS LESZ?

Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.



FRISSÍTÉS


Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:

 - Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.

Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.

- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t

ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a  Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.


Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?


A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely. 


Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált


Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.






A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.

 


A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak


- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.

 

- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban



- részletezte Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója.





 

- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője.


Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon

 

- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út


- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP). 




- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.

 

- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte Bujdosó Andrea.

 

Nem kockáztatták Budapest pénzét


- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta Radics Béla (Fidesz-KDNP).

 

- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel. 


Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább. 


Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.


A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.

 





- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.

 

 - Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.



Fotók: Sziget Fesztivál

Forrás: MTI

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás