


| Előadó: | ABRACADABRA |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Keszthelyi Béla |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Elmentünk egymás mellett
Kicsit messzebb, mint ahogy kellett volna
Feljebb, egyre feljebb megyünk a lifttel
A fények mind leoltva
Várlak, igen várlak
Mondj valamit a hallgató szobáknak
Kerestük egymást persze
Kicsit beljebb, mint ahogy kellett volna
Beljebb, egyre beljebb kerül az arcod
Végtelen órák óta
Várlak, igen várlak
Mondj valamit egy haldokló világnak
Vagy menekülj el
Ne forgass fel
Ne szakíts össze, ne tépjél szét
Most a nyugalom kell
A hajók a parton állnak
Háttal a nagyvilágnak
Itt a jegyed. Ints!
Én többé sosem várlak
Nevettük egymást persze
Ennyi tellett, mintha a hallgatóban
Messzebb, egyre messzebb szorulna hangunk
Az érvek mind megkopva várnak
Igen várlak
Mondj valamit, ha rossz kedvben talállak
Szerettük egymást persze
Kicsit beljebb, mint ahogy illett volna
Mindig várni kellett
Napoknak tűntek, pedig csak órák voltak
Várlak, azóta várlak
Küldj egy jelet egy haldokló világnak
Vagy menekülj el
Ne forgass fel
Ne szakíts össze, ne tépjél szét
Most a nyugalom kell
A hajók a parton állnak
Háttal a nagyvilágnak
Itt a jegyed. Ints!
Én többé sosem várlak


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.