dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
T-Kyd: Még 100 000

T-Kyd - Még 100 000

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: T-Kyd
Album: Keressük!
Szövegírók: Tkyd
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 29197 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Még 100 000

Refrén:
Nem hiszek senkiben csak magamban a szavamban
100 000 szóval mondom még 100 000 szavam van
a szavak szakítanak szobában és szabadban
és tovább léteznek a fülekben és falakban
(bárhol bármilyen alakban)

Verse 1:
Engem fojtogat az élet téged fojtogat a levegő
az élet néha beton néha örökké zöld legelő
nálam az erő tesó itt bujkál a sorokban
de megdöglessz a sarokban ha K.Y.D. a monogram
a tudás hatalom és mi vagyunk a művészek
de ellopták a kenyerünk a bűvészek ez tűzfészek
haver ez Mo. itt a jövőtök nagy N.O.
ahol Jagger mondaná "Satisfaction! I can get no"
mentális ghettó összeomlik mint a kártyavár
haver szétszáll a szenvedély 100 szardarab csak erre vár
béke a tesóknak kik mögöttem és előttem
a múlt legyen a múlté a célomat már belőttem
a csapat csúcsra jár mi nem ismerünk pardont
aki elfojtja a fényem összehajtjuk mint a kartont
tudom hogy fáj a fájdalom figyelj de attól ti
még nem fogtok úgy írni ahogy Radnóti kapcsolj ki
feleslegesen feleselsz a flessem félretesz
fél füllel figyelek de majd a rímem helyretesz fasz

refrén 2x

Verse 2:
Figyeld a fegyelmet itt mindenkin egy minta van
a kezünk helyén mikrofon a vérünk helyén tinta van
hegyezd a füled mert itt elpusztul ki bambul
elöbb sivatagi vihar aztán rumble in the jungle
a fűbe harap akit csak a harag éltet
amit igaz emszík csinálnak csak igaz MC ért meg
hiába térítesz belölünk nem lesz apostol
én felfalom a vallásodat templomostól papostól
ez itt az én világom welcome a vadonban
itt bolondabb leszel mint Brad Pitt a 12 Majomban
ez kemény menet lesz vedd keményre a rajtodat
az élet a keményekből is papírcsákót hajtogat
a nevem névtelen ez nem hasonlít másra
felordít a valóság ha rímeim jönnek világra
a csodák csodája ezt minden csapat csodálja
de kevés MC csinálja hogy neked szól az imája
de minden hiába testvér látom hogy szétestél
Dream,Deego,Tibbah,Rydu,Siska,DSP
ez más mint amit nézel
ez más mint amit hallasz
ez K.Y.D. mint B.I.G. mint Christopher Wallace

refrén 2x

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Rick Astley visszatér a Paloznaki Jazzpiknikre

Egy visszatérő világsztár, egy négyszeres Grammy-díjas énekes, egy nu jazz formáció és egy őrült electro-swing banda a 2026-os Jazzpiknik első headliner nevei között.





Fellép a négyszeres Grammy-díjas Dee Dee Bridgewater jazz énekesnő, a francia nu jazz nagyágyú Electro Deluxe, és érkezik az osztrák electro-swing osztag, a Deladap.

 

A paloznaki zenei oázis 2026-ban sem bízza a véletlenre a fesztiválhangulat megalapozását. Amellett, hogy kedvezményes belépést biztosít a 25 éven aluliaknak, a tőlük megszokott igényességgel, a változatosságra művészien figyelve jelentették be a 14. Paloznaki Jazzpiknik első hivatalos főfellépőit.



 

 

Rick Astley

 

A teltházas 2023-as koncertje után az angol szupersztár Rick Astley közkívánatra 2026-ban is felrobbanthatja a Jazzpiknik Nagyszínpadát.

 

A legendás Rick Astley még 1987-ben vált globális előadóvá, amikor korszakalkotó sikerszáma, a Never Gonna Give You Up BRIT-díjas világsztárrá tette – ezt a státuszt olyan további slágerek fokozták, mint a Together Forever és a Whenever You Need Somebody.

 

Karrierjének második nagy fejezete akkor kezdődött, amikor fél évszázados születésnapját ünnepelve visszatért a slágerlisták élére a 2016-os „50” című albummal. Az utánozhatatlan karizmájú dalszerző és producer azóta is a csúcson maradt.

 

2026-ban Rick egy izgalmas „Reflection” aréna turnéra indul zenekarával az Egyesült Királyságban és Írországban, de emellett fellép néhány más európai állomáson is, köztük a Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-án.



Dee Dee Bridgewater

 

A négyszeres Grammy-díjas Dee Dee Bridgewater jazz énekesnő neve nem ismeretlen a valódi zenei ínyenceknek. Hatalmas bravúr a Jazzpiknik szervezőitől, hogy 2026-ban a magyar közönség is hallhatja élőben.

 

A legendás Thad Jones/Mel Louis big band tagjaként Bridgewater 2006-ban hozta létre a DDB Records-ot a Universal Music Grouppal együttműködve. Saját készítésű felvételei, mint például a Dear Ella, az Eleanora Fagan és mások, több Grammy-díjat, jelölést és kritikai elismerést is kaptak.

 

Bridgewater Tony-díjat nyert a The Wiz című albumáért. Egyéb munkái közé tartozik a Sophisticated Ladies, a Black Ballad, a Carmen, a Cabaret és a Lady Day Off-Broadway/West End színházi produkciói is.

 

Dee Dee Bridgewater a 2026-os Piknik zárónapján, augusztus 8-án lép színpadra.



 

Electro Deluxe

 

A Paloznaki Jazzpiknik közönsége az évek alatt megedződött arra, hogy soul, funk, swing és hip-hop stílust egy produkción belül hallgasson a színpadon. Ezt testesíti meg a francia Electro Deluxe zenekar, élén a karizmatikus showman, James Copley szereplésével.

 

Az Electro Deluxe egy merész francia csapat, akik bátran ötvözik a jazz szabadságát az elektronikus zene hangzásaival. 


Útjuk 2001-ben kezdődött, amikor Arnaud Renaville dobos, Thomas Faure szaxofonos, Jeremie Coke basszusgitáros és Gaël Cadoux billentyűs úgy döntött, hogy egyedi víziójával felrázza a jazz színteret.

 

Megfordultak már olyan világhírű színpadokon, mint a Marciac, a Jazz à Vienne, vagy akár a Montreal Jazz Festival, 2026 augusztus 8-án pedig a Paloznaki Jazzpikniken csapnak hatalmas bulit.



 

Deladap

 

2026. augusztus 7-én, az osztrák electro-swing zenekar várhatóan a Jazzpiknik egyik legzúzósabb koncertjét prezentálja majd. Mindezt a fesztiválozók legnagyobb örömére, hiszen 


a Deladap erre a nyárra tervezett koncertje a zord időjárási körülmények miatt elmaradt.

 

A banda 2024-ben ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját. A debütálás óta az electro, a swing, és a balkáni ritmusok egyedülálló keverékével színesíti zenéjét. A zenekar a bécsi Klub Ostban kezdte pályafutását, és gyorsan a szcéna egyik legismertebb és legnépszerűbb élő zenekarává nőtte ki magát.



 

Rick Astley, Dee Dee Bridgewater, az Electro Deluxe és a Deladap tehát már biztosan érkezik Paloznakra augusztus 6-a és 8-a között, hogy ismét eggyel magasabb polcra tegye a 14 éve töretlen sikernek örvendő Jazzpikniket.

 

A fesztivál ezzel a bejelentéssel a napijegyek és a 2 napos bérletek értékesítését is megkezdte a 2026-os eseményre.

 

 


Fotók: Paloznaki Jazzpiknik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás