


| Előadó: | Jó estét nyár, jó estét szerelem (musical) |
|---|---|
| Album: | Jó estét nyár, jó estét szerelem |
| Megjelenés: | 2007 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fejes Endre Sztevanovity Dusán |
|
Presser Gábor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | Keressük! |

Egy hófehér lakosztály Róma szívében
Egy athéni ház a fényben, fehéren
Ajtaját kitárja, befogad hűvösen
Nyugalom simogat ágyamban selymesen.
És megszólal este a telefon
És partira hívnak egy szombaton
Tudom, megszólal mindjárt a telefon.
Jachton a hullámok zenéjét hallgatom
Nap fénye megcsillan ránctalan arcomon
Dúsgazdag matrónák irigylik testemet
Szeretők suttognak, suttognak, suttognak
S gyűlölik férjemet.
És ha akad egy kedvező alkalom
Lecsapok, oh! Elúszni nem hagyom
Tudom, megszólal mindjárt a telefon.
Minek mennyi az ára, az mindegy, mert akarom!
Szépségem kincs lesz s a pénzem hatalom.
Hetenként máshonnan írok majd illatos levelet
És nem leszek bűnös, mert élni, azt szeretek!
És csomagot küldök, ha eljön a karácsony
Boldogan henceghet velem a családom!
Tudom, megszólal mindjárt a telefon!



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos