Előadó: | Poór Péter |
---|---|
Album: | Más ember lettem |
Megjelenés: | 2005 |
Hossz: | 2:20 |
Szövegírók: |
Poór Péter |
Zsoldos László Szabó Zoltán |
|
Kiadó: | Hugi-Boogie |
Stílus: | sláger, pop |
Címkék: | Keressük! |
Más ember lettem, újjászülettem,
mióta eljöttél oly szép az életem.
Boldoggá tettél, a párom lettél,
maradj hát mindörökre nálam, kedvesem!
Még álmomban is minden éjjel átölel karom,
hogy tőlem bármi elválasszon, többé nem hagyom.
Más ember lettem, újjászülettem,
végre a nagy szerelmet nem csak álmodom.
És ha van ilyen, biztosan van ilyen,
akkor azt nevezik úgy, hogy igazi boldogság.
És ha van ilyen, látom, hogy van ilyen,
akkor az igazi-igazi, égi boldogság.
Én nem tehetek róla, csak rád gondolok,
és másra nézni többé nem tudok.
Én nem tehetek róla, hogy jönnek dallamok,
és örökkön-örökké rólad dalolok.
Más ember lettem, újjászülettem,
mióta eljöttél, oly szép az életem.
Boldoggá tettél, a párom lettél,
maradj hát mindörökre nálam, kedvesem!
A nagy csodát, mit régen vártam, tőled megkapom,
hogy együtt leszünk jóban-rosszban, biztosan tudom.
Más ember lettem, újjászülettem,
végre a nagy szerelmet nem csak álmodom.
És ha van ilyen, biztosan van ilyen,
akkor azt nevezik úgy, hogy igazi boldogság.
És ha van ilyen, látom, hogy van ilyen,
akkor az igazi-igazi, égi boldogság,
akkor az igazi-igazi, égi boldogság,
akkor az igazi-igazi, égi boldogság.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik