Előadó: | Hobo Blues Band |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Varga János Hárs Viktor Hobo (Földes László) Pribil György Hajmann Béla Földes László |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Néhány veterán eljön még, ha játszunk
Ősz hajuk vállukat veri
Arcukon ott sorsuk ötven éve
Szemükben a hatvanas évek fénye
Féltékenységüket gúnnyal leplezik
Mi közük ezeknek a pisiseknek a blueshoz kérdezik
Ők az életem a hűségesek
Némelyik a fiát is hozza
Csak a régi lányok nem jönnek soha
Talán szégyellik korukat elgyötört testüket a válást
Inkább lányaikat küldik
Akik félrehajtott fejjel kacéran kérdezik
Emlékszel a mamámra
Mi lesz a göndör kisfiúkból a lakótelepen
Mi lesz, ha a játékteremben nőnek fel
Mi lesz, ha elszöknek otthonról, mert szerelmesek az életbe
Nekem egy város volt az első szerelmem
Az első lány csak utána következett
Elhagyott, de jött a zene és hű maradt hozzám
Elhozta és megmutatta nekem a világot
Barátokat adott
Bejártam Európát és az Újvilágot
Gyönyörűek a várak ahol védekeztek az emberek egymás ellen
Még szebbek a templomok ahol kegyelemért könyörögtek
Néhol az erdők és a rétek olyanok, mint egy puha álom
És az ég is méltó az istenekhez
De annak, aki az életet és az utakat falja
A legnagyobb csoda a tenger
Hol az a hely hol maradnék örökre
Miért maradtam itt jöttem vissza annyiszor
Mi dolgom itt
Nem tudom, de érzem
Ide tartozom
Hazám volt, de otthonra csak nemrég találtam
Készen kell állnom a várban az ágyú mögött
Hogy mikor ideér a hajnal
Ha már zászlóm nincs
Hát három díszlövéssel adjam tudtára mindenkinek
Megérkezett
Nyitott szívvel kell, hogy fogadjam Vendégemet
Hinnem kell benne
Hinnem kell valamiben
Ahogy hittem a szélben, ahogy követtem
És nem csalódtam ide vezetett
Nem vagyok fáradt, készen állok bármi újra
Tudom, hogy dolgomat nem fejeztem be
Bársonykönyvemet nem írtam tele
Nem tudtam megfogalmazni az igazságot
De amit írtam mind igaz
Nem hazudtam a dalokban
Amiket főleg vesztesek hallgattak
Megríkattam őket én bolond
Ahelyett hogy segítettem volna nekik nevetni
És még ma is azt hiszem így szolgálom jobban őket
Tudom, hogyan végzem, és nem félek tőle
Már nem játszom sokáig
Egyszer sajnos én is dolgozni kezdek
Nem magamért teszem, hanem majd érte
Így talán könnyebb lesz
Vagy ha nem is rajtam nem látja meg senki
Úgy gondoltam dinasztiám első és utolsó tagja vagyok
De a Sors másképp akarta
És maholnap ideér valaki, akire rábízhatom titkaimat
Aki szavak nélkül ért és érez
Akinek nem kell magyaráznom semmit
Egyedül várok rád a parton
Lesem mikor jössz át a vízen
Mikor jössz át a halálon
A szerelmen és a születésen
Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten
Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.
Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza
Fotó: Il Divo
Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten
Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.
Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van.
Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább.
Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba
Fotó: Il Volo
Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.
Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal.
Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.
Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal.
Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.
Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.
Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.
Fotók: koncertpromo.hu