dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hősök: Minden más (közr. Pixa)

Hősök - Minden más (közr. Pixa)

off off off off off
Klasszik
Előadó: Hősök
Album: Klasszik
Megjelenés: 2008
Hossz: 3:20
Szövegírók: Mentha
Eckü
Brash
Tóth Dániel Pixa
Tóth Dániel György
Baranyai Dániel
Barcza Sándor
Komjáti ádám
Ozsváth Gergely
Zeneszerzők: Mr. Joeker
Kiadó: szerzői kiadás
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 8485 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Minden más (közr. Pixa)

Rács mögött a gyerekkor bezártam nem apad
Gondtalanok a napok esek a ruhám szakad
Kezem törik és közben pörögnek az órák
Csak csorgok az árral nyugodtság száll rám
Mindig kölyökként minden más minden színes
Nem számít a pénz sem az ezres is csak egy tízes
És a filmek olyan mesébe illők
Most csak én számítok nem te vagy ők
Körülöttem forog épp a föld figyel rám
Lesi minden mozdulatom árnyékot vetnek a fák
Ha kell ha nem hát ragyog rám a nap
Amit adott nekem az élet egyszer mindent visszakap

Refrén
Oooh látom az alagút végét
Megértettem a változás miértjét
Minden más minden más
Bár ne nőttünk volna fel még
Bár ne nőttünk volna fel még

Oké masni a világra a Föld az ég a csillagok
A sztorik kötnek össze ha a múltra gondol felragyog
A szeme villan be a kedve javul sejtjük
A mostani az így a régi úgy de jó volt együtt
A kör kora haladtával változó felállás
Összeverődünk egy partira vonatra várás jön reggel
Hosszú lesz az út az ágyamig
Szerintem tudod miről van szó ha volt már ilyen nálad is
A baj könnyen jön az évek mennek milyen gyorsan
Suli meló család kölyök csatlakozunk sorban
Már más hiányzol gondtalan gyerekkor
Csak játszani kellett és nem volt aki beleszólt

Yo gondtalan gyerekkor nem volt aki beleszól
Csak játszanunk kellett ez is eltelt
Most reggel 4:40 az órám kelt hogy ébredjek
Indulok is hogy a gyárba időben beérjek
Dolgoznom kell azért hogy megéljek
A havi nettóm csak negyede a tiédnek
De hidd el a fiamnak többet is mesélek
Mert a magad fajták sokkal gyorsabban kiégnek
Zombik meg cyborgok mivé lesztek
A pénz beszél aztán az élet mindent elvesz
Az ember hiába tervez hogy egyszer szebb lesz
Ha nagyobb lóra szert tesz úgyis csak szenved
Kell a kp mint mindennap a kávé
Rám fér mert tudod nincsen semmi háttér
De te csak féltsed a kipárnázott életed
Neked ez mindened míg nekem az ”Ismerd meg az énemet”
Volt az ami megmentett
Az utat mutatta és én arra mentem
Ami rögös volt és nagyon kemény
De mindent megért Mentha a jég hátán is megél

Refrén
Oooh látom az alagút végét
Megértettem a változás miértjét
Minden más minden más
Bár ne nőttünk volna fel még
Bár ne nőttünk volna fel még

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Koncertek, adventi séták és irodalmi estek is várják a közönséget a Várkert Bazárban

Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.

 




A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.

 

Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen 


a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be


a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.

 

November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket. 


November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.

 

December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég


A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.

 

Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig 


a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.


Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.

 

Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.

 

Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével. 


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.

 

December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.



Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás